Nowoczesne promienniki podczerwieni

Ogrzewanie w naszych domach najczęściej opiera się o konwekcję. Polega ona na tym, że dochodzi tutaj do podgrzewania powietrza jakie znajduje się w pomieszczeniach. Na skutek tego możliwe jest wprowadzenie powietrza w ruch. W efekcie ciepło zaczyna docierać do wszystkich zakamarków w pomieszczeniu. Jednak takie metody ogrzewania sprawdzają się dobrze jedynie w przypadku małych pomieszczeń,

Wydajne promienniki kwarcowe

kwarcowe promienniki podczerwieniOgrzewanie dużych obiektów przemysłowych od zawsze stanowiło spory problem. W magazynach czy też w dużych halach produkcyjnych znajdują się ogromne ilości powietrza, którego ogrzanie metodą konwekcyjną byłoby bardzo czasochłonne. Warto wiedzieć o tym, że obecnie dostępne są jednak pewne urządzenia, dzięki którym można by było ogrzewać takie obiekty zdecydowanie skuteczniej. Przykładem mogą być chociażby kwarcowe promienniki podczerwieni. Urządzenia tego typu wykorzystują do działania energię elektryczną. Dzięki niej dochodzi do podgrzewania spirali kwarcowych, które oprócz wydzielania światła dodatkowo emitują bardzo duże ilości podczerwieni. W efekcie jeśli będziemy znajdować się w zasięgu takich promienników to będziemy już po chwili odczuwać przyjemne ciepło. Promienniki podczerwieni można zakupić również do swojego domu. Na chwilę obecną dużym uznaniem cieszą się promienniki w wersjach ozdobnych, które można zamontować w salonie.

Ogólnie rzecz biorąc ogrzewanie podczerwienią z każdym dniem zaczyna być coraz bardziej popularne. Nie da się ukryć, że rozwiązania tego typu są popularne w dużej mierze z tego powodu, że są one również tanie w użytkowaniu. W przypadku obiektów przemysłowych dość często usłyszeć można również o korzystaniu z nowoczesnych promienników, które zamiast energii elektrycznej wykorzystują gaz.