Nowoczesne kosiarki automatyczne

Luksusowe obiekty hotelowe położone w zabytkowych czy odrestaurowanych willach i dworkach coraz częściej wyposażają się w automaty do koszenia trawy. Owe roboty, mimo iż kosztowne, są o wiele tańsze niż wynajęcie usług firmy doglądającej terenu zielonego, a niejednokrotnie o wiele dokładniejsze od fizycznych pracowników.

Automatyczne kosiarki z najwyższej półki

kosiarki samojezdneAutomaty koszące, jak sama nazwa może wskazywać, samoczynnie wykonują prace na wybranym terenie i nie wymagają nadzoru, bardzo podobnie do trybu pracy robotów sprzątających, na których niejednokrotnie są wzorowane. Nowoczesne kosiarki samojezdne mogą być skonfigurowane w bardzo dużym stopniu, zarówno pod kątem wysokości koszenia, prędkości obrotów jak również czasu trwania pracy. Każda nowoczesna kosiarka automatyczna korzysta z map podobnych do tych w nawigacjach satelitarnych, i na ich podstawie wyznacza teren pracy, zaznaczając na nich wszelkie przeszkody czy miejsca oznaczone jako niedostępne lub wyłączone z terenu pracy przez właściciela urządzenia. Są to bardzo dokładne urządzenia, wykorzystujące czujniki odległości oraz fotokomórki w celu najdokładniejszego wykonywania zadań w sposób określony przez użytkownika, i niejednokrotnie okazują się być o wiele bardziej precyzyjne niż fizyczni pracownicy. Są również bardzo wygodnymi urządzeniami, gdyż raz ustawione, wykonują czynności samoczynnie, bez nadzoru.

Jakakolwiek ingerencja w ich pracę ze strony właściciela wymagana jest wyłącznie w momencie awarii lub nieprawidłowego wykonywania zadań, co zdarza się bardzo rzadko. Kosiarki są zasilane za pomocą akumulatorów polimerowych o wysokiej pojemności. Są one uzupełniane przez urządzenie automatycznie po powrocie do stacji dokującej, choć mogą być również ręcznie wymieniane.