Nowoczesne filtry kartonowe

Przestawiając się na farby emaliowe do malowania kasków i elementów motocykli, wykonanych z tworzyw sztucznych nie spodziewaliśmy się iż będzie to tak duże obciążenie dla naszych dotychczasowych filtrów w ścianach lakierniczych. Okazało się iż nie są one najskuteczniejsze w połączeniu z farbami na bazie chemicznej, i zużywają się prawie natychmiast.

Filtry do malowania farbami emaliowymi

filtry andreaFarby które niedawno zaczęliśmy używać są jednak zbyt wydajne by zmieniać je na inne, toteż postanowiliśmy wymienić filtry, które zaczęły się zużywać w nadmiernym stopniu. Mając już doświadczenie z takim sprzętem, postanowiliśmy zamówić nowe filtry kartonowe o budowie labiryntowej od firmy Andrea, od której od dłuższego czasu zamawiamy sprzęt do ścian malarskich. Te filtry są dość tanie i ogólnodostępne, aczkolwiek w przeciwieństwie do większości innych filtrów lakierniczych wykonanych z kartonu, nie należą do delikatnych, i mogą być wykorzystywane do malowania emaliami, farbami proszkowymi czy dowolnymi innymi silnie chemicznymi farbami, które mogłyby uszkodzić większość pozostałych rodzajów filtrów do lakierni. Są łatwe do założenia i zazwyczaj pasują do większości ścian czy komór lakierniczych bez żadnych problemów. W przeciwieństwie do większości innych rodzajów filtrów do farb chemicznych, te nie należą do szczególnie kosztownych, więc do naszych celów są idealne, zwłaszcza że nie używamy ich tak intensywnie jak choćby zakłady lakiernicze które malują całe karoserie samochodowe, czy motocykle.

Filtry zamawiamy bezpośrednio od producenta, gdyż wtedy mamy całkowitą pewność iż będą one całkowicie nowe, i całkowicie sprawne, a także że będą dostępne dokładnie wtedy, gdy są nam potrzebne nowe filtry. Z racji ich trwałości, nie wymieniani ich jednak częściej niż raz na kilka miesięcy.

Sprawdź https://andreae.pl ofertę