Nowe technologie w mierzeniu czasu

Od dłuższego czasu śledzimy przygotowania zawodników do nowej edycji maratonu, który ma odbyć się w przyszłym tygodniu. Jest to najbardziej prestiżowy wyścig świata gdzie, zawodnicy muszą przebiec łącznie ponad 42 km! Na całej długości trasy zawodnikom towarzyszyć będą kamery, żeby móc pokazać z bliska ich zmagania.

Precyzja w mierzeniu czasu

pomiar czasu podczas zawodówNa tak długiej trasie, niezbędne są bardzo dokładne pomiary czasu. Czas zawodników monitorowany jest przez najnowsze systemy, które wykorzystują fale podczerwone. Żeby określić z dokładną precyzją pomiar czasu podczas zawodów wykorzystywane są specjalnie przygotowane własnie na te okazję sznurowała, które otrzymuje każdy z zawodników na starcie. Są tam umieszczone najnowsze czujniki, które mierzą nie tylko czas i długość trasy zawodnika ale rozbijają jego dystans na kroki co pozwoli na dokładną analizę biegu przez trenerów. Pozwoli to zawodnikom wyciągać wnioski z własnych błędów na trasie i doskonalić się na swoim dystansie, co w przyszłości sprawie, że będziemy zdecydowanie częściej oglądać jak bite są coraz to nowsze rekordy świata w maratonie. Warto wspomnieć, że jeszcze kilka lat temu do każdego z zawodników przydzielony był indywidualny sędzia, który mierzył czas każdemu z zawodników, lecz liczba uczestników z roku na rok rośnie i taka opcja byłaby fizycznie już niemożliwa do wykonania. . 

Wierzymy, że tegoroczna edycja maratonu będzie i w końcu padnie rekord świata. Dodatkowo w tegorocznej edycji bierze bardzo duża liczba osób spoza granic Polski co sprawia, ze zawody w naszym mieście cieszą się coraz większa popularnością i przyciągają biegaczy z całego świata. Z niecierpliwością czekamy na start zawodów i mocno będziemy trzymać kciuki za naszych lokalnych reprezentantów na tym dystansie, aby zdobyli podium.