Niezbędna kostka sensoryczna

Bardzo małe dzieci nie potrafią się jeszcze samodzielnie bawić, gdyż dopiero uczą się panowania nad własnym ciałem. Mowa tu jest przede wszystkim o niemowlakach, które potrzebują  prostych, lekkich i miękkich zabawek, aby nie wyrządzić sobie krzywdy.

Najlepsze kostki sensoryczne

polecana kostka sensoryczna dla dzieciRodzice kupują swoim pociechom przeróżne zabawki od pierwszych chwil życia, choć nie wszystkie są tak często wykorzystywane jak inne. Dziecko rozwija się w indywidualnym, ale dość szybkim tempie, dlatego trzeba mu ciągle dostarczać nowych zabawek, które będą stale stymulować mózg dziecka do tworzenia nowych neuronów. W początkowym okresie doskonale się sprawdzi polecana kostka sensoryczna dla dzieci, która najczęściej jest kontrastowa. Ponieważ maluchy pierwsze kolory jakie rozróżniają to biały i czarny, toteż kostki powinny mieć takie barwy. Kostki mają przyjazny kształt dla malucha, któremu łatwo jest je łapać małymi rączkami. Dodatkowo posiadają liczne, doczepione elementy, które wzbudzają zainteresowanie u dzieci i zachęcają do sięgania i badania. Mogą to być małe grzechotki, kółeczka, tasiemki czy chociażby szeleszczące uszy. Kostki świetnie rozwijają małą motorykę i służą do poznawania nowych tekstur. Każda strona kostki może być wykonana z innego materiału, na przykład z pluszu, posiadać wypustki czy śliskie, plastikowe lusterko. Wewnątrz kostki może być wszyty mały dzwoneczek lub piszczałka, które dodatkowo pobudzają ciekawość dziecka i wspomagają rozwój słuchu. Z pewnością jest to zabawka, którą warto kupić.

Taką kostką sensoryczną może się bawić maluch, który potrafi tylko leżeć na brzuszku lub już bardziej rozwinięty niemowlak, który umie już siedzieć. Bez wątpienia każdy znajdzie w niej coś ciekawego dla siebie. Dzieci badają kostki rączkami lub buzią.