Niedroga pełna księgowość

Dla niektórych przedsiębiorców zatrudnienie samodzielnej księgowej jest niemożliwe z wielu powodów, dlatego szukają tańszych rozwiązań. Jednym z nich jest współpraca z biurem rachunkowym, które rozliczy każdą działalność gospodarczą.

Ile kosztuje prowadzenie pełnej księgowości?

tania pełna księgowość - warszawaMali przedsiębiorcy często samodzielnie prowadzą swoją księgowość, albo robią to ich znajomi za niewielkie pieniądze. Dzięki temu mogą sporo zaoszczędzić na usługach. Jednak czasem lepiej zapłacić kilkaset złotych i mieć pewność, że nasze rachunki są prowadzone zgodnie z ustawą o rachunkowości, a nad wszystkimi sprawami czuwa doświadczony specjalista. Najprostszą formą prowadzenia księgowości jest tak zwana „mała księgowość”, czyli podatkowa książka przychodów i rozchodów. Korzystają z niej przede wszystkim jednoosobowe działalności gospodarcze, które generują roczne dochody poniżej dwóch milionów euro. Natomiast spółki i firmy, których dochody są wyższe niż limit dwóch milionów euro, to wtedy muszą mieć pełną księgowość, która  wymaga bardzo skrupulatnego  księgowania każdego zdarzenia gospodarczego. Jeżeli potrzebna nam jest tania pełna księgowość – Warszawa jest miastem, gdzie bardzo dużo biur rachunkowych świadczy takie usługi. Jest ona znacznie droższa niż te same usługi dla jednoosobowych działalności gospodarczych, ale przy małych i średnich spółkach i firmach, jest to ciągle bardziej opłacalne rozwiązanie niż zatrudnienie samodzielnej księgowej. Cena za pełną księgowość zaczyna się od pięciuset złotych.

Wysokość miesięcznego abonamentu za usługi księgowe zależy od wielu czynników, ale przede wszystkim się liczyć ilość dokumentów księgowych generowanych w każdym miesiącu i wielkość zatrudnienia. Pełna księgowość jest znacznie bardziej wymagająca od książki przychodów.