Naturalne biostymulatory dla roślin

 

Obite plony są marzeniem każdego ogrodnika, rolnika czy działkowicza. Jest to zwieńczenie trudów pielęgnacji naszych roślin, które wydają owoce. Udane zbiory to nie tylko zysk, ale również ogromna satysfakcja dla każdego, kto włożył trud w swoją uprawę.

Czym są biostymulatory?

wydajne biostymulatory roślinKażdy kto uprawia rośliny wie jak wiele kosztują one czasu i wysiłku. Czasem mimo naszych ogromnych starań rośliny nie rosną w takim tempie w jakim powinny, są osłabione a przez to nieodporne na szkodniki i choroby grzybowe czy bakteryjne. Niejednokrotnie taki stan rzeczy może być powodem wielu zmartwień i trosk. Jednak dzięki temu że branża ogrodnicza cały czas się rozwija na rynku pojawiają się coraz nowsze i coraz lepsze preparaty. Preparaty te to chociażby wydajne biostymulatory roślin, które wspomagają procesy fizjologiczne oraz biochemiczne zachodzące w roślinach. Stymulatory mają za zadanie wspomagać rośliny, które narażone są na czynniki stresowe takie jak atak szkodników, grzybów czy bakterii. Przedrostek bio oznacza że preparaty są produkowane w sposób ekologiczny i nie stanowią zagrożenia dla środowiska naturalnego jak i przyszłych konsulentów. Biostymulatory wytwarzane są na przykład z alg morskich. Preparaty mają za zadanie wzmocnić system korzeniowy, uzupełniają niedobory składników odżywczych, przez to rośliny stają się bardziej odporne na złe warunki pogodowe i czynniki chorobotwórcze. Niewątpliwą zaletą tego typu produktów jest to, że mają szeroki wachlarz zastosowań. Można stosować je do zbóż, warzyw czy owoców.

Rynek oferuje nam coraz większy wybór w tego typu produktach. Warto jednak wybrać produkt który rekomendowany jest do naszych roślin. Biostymulatory dają możliwość pozyskania obfitych plonów bez używania szkodliwej dla zdrowia i środowiska chemii.