Najszybsze przesyłki kurierskie

Nadając paczkę pocztą, tak naprawdę nie mamy gwarancji czy dojdzie w ciągu jednego, dwóch czy nawet trzech dni. Ponadto listonosz zawsze może zostawić awizo w skrzynce, kiedy nie zastanie adresata w domu. W przypadku kuriera nie ma takiego problemu.

Ile trwa droga paczki kurierskiej?

przesyłki ekspresoweDziałające na rynku firmy kurierskie niemalże zdominowały rynek dostaw, ponieważ zaoferowały takie warunki,  z którymi ciężko walczyć. Ponadto są w stanie przewieźć i dostarczyć niemalże wszystko w ciągu dwudziestu czterech godzin. Niekiedy udostępniają nawet możliwość dostawy na konkretną godzinę w dowolne miejsce, choć jest to jedna spośród wielu dodatkowych usług. Firmy kurierskie oferują przesyłki ekspresowe, które zawsze docierają na czas, dlatego też tak wielu klientów się na nie decyduje. Początkowo taka przesyłka była dość droga, jednakże z czasem pojawiła się dość silna konkurencja, która wymusiła obniżkę cen, aby walczyć o klienta. Dziś za małą paczkę w formie koperty bąbelkowej trzeba zapłacić około dziesięciu złotych. Są to niewielkie koszty w porównaniu z pocztą, która ma nierzadko wyższe ceny. Wśród przesyłek ekspresowych można wyróżnić standardowe koperty bąbelkowe, zwykła paczki o standardowych rozmiarach, przesyłki niestandardowe oraz palety. Jedynie do przesyłek paletowych musi być specjalny samochód z opuszczany podestem, aby można było załadować paletę na samochód. W pozostałych przypadkach, paczki odbiera  kurier w zwykłym samochodzie dostawczym. Przeważnie paczki nadane do godziny 12 wychodzą tego samego dnia.

Dla klientów firm kurierskich liczy, się przede wszystkim, cena i szybkość dostawy. W internecie każdy może samodzielnie nadać paczkę, a nawet zamówić kuriera, który odbierze paczkę z wyznaczonego miejsca. Jest to bardzo proste i szybkie, a do tego darmowe.