Najlepsze kasy fiskalne

Ustawa o podatku od towarów i usług jest podstawowym dokumentem, który definiuje, jakie branże i działalności są zobligowane do rejestrowania sprzedaży na urządzeniu fiskalnym. Obecnie obowiązek ten dotyczy firm handlowych i usługowych.

Co musi posiadać kasa fiskalna?

kasy fiskalne z trójmiastaRynek urządzeń fiskalnych jest dziś doskonale rozbudowany, ponieważ jest bardzo duży popyt na urządzenia fiskalne. Wynika to z faktu, że z każdym rokiem ustaw dołącza do obowiązku posiadania kasy nowe branże. W związku z tym nie tylko nowi, ale również istniejące już firmy, muszą dostosowywać swoją działalność do obowiązujących przepisów. Jeżeli chodzi o same urządzenia, to na rynku znajdziemy kasy i drukarki fiskalne w wersji stacjonarnej oraz mobilnej. Jak sama nazwa wskazuje, kasy stacjonarne muszą być na stałe podłączone do źródła zasilania i nie mogą być przenoszone, natomiast mobilne modele mogą pracować niemalże w dowolnym miejscu, gdyż mają wbudowany akumulator. Jednymi z lepszych są kasy fiskalne z Trójmiasta, które są dostępne w atrakcyjnych cenach. W kwestii wyboru optymalnej kasy, przedsiębiorcy powinni się kierować przede wszystkim rodzajem i specyfiką działalności, gdyż pod tym kątem trzeba dopasowywać funkcje kasy. Ważnym czynnikiem jest odpowiednia wielkość bazy danych, która pozwoli zachować wszystkie wykonywane transakcji, raporty fiskalne i niefiskalne oraz cały asortyment. Ponadto liczy się jej rozmiar, ponieważ mniejsze modele, przeważnie maja mniej funkcji i też mniejszą pamięć wewnętrzną.

Zakup dobrej kasy fiskalnej jest bardzo ważny, ponieważ będzie użytkowana przez długie lata. Jej bezawaryjność jest niezbędnym czynnikiem pozwalającym na zachowanie ciągłości sprzedaży. Średnio za taki model kasy trzeba zapłacić około półtora – dwa tysiące złotych.