Najciekawsze książki księdza Piotra Glasa

W życiu każdego człowieka przychodzi moment kryzysu. Każdy z nas ma wiele sytuacji życiowych, które odbijają się na naszej psychice, zdrowiu i samopoczuciu. Ludzie wierzący w takich sytuacjach mogą udać się do Boga i szukać w kontakcie z nim ukojenia. Jak jednak można zbliżyć się do Stwórcy by lepiej rozumieć prawdy wiary?

Książki religijne wspomagające wiarę

ciekawe książki ks. GlasSposobów na to aby przybliżyć się do Boga jest z pewnością kilka, można tu wymienić częste uczestnictwo we mszy świętej, nabożeństwach, modlitwy czy uczestnictwo w rekolekcjach. Jednak czy to jedyne sposoby na poznanie i zbliżenie się do Pana Boga? Z własnego doświadczenia wiem, że sporym ułatwieniem jest czytanie książek o tematyce religijnej. Jest wielu księży, którzy podjęli się tego trudu aby przybliżyć nam osobom świeckim zagadnienia związane z religią. Znanymi postaciami kościelnymi piszącymi książki są na przykład ojciec Augustyn Pelanowski czy egzorcysta ksiądz Piotr Glas. Osobiście czytałam książki obu autorów. Wpisując w wyszukiwarkę frazę ciekawe książki ks. Glas, można znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Książki księdza Glasa nawiązują do jego doświadczeń duchowych związanych z egzorcyzmami, zamęcie w świecie opanowanym grzechem. Ksiądz Glas pisze swoistego rodzaju poradniki, które mają na celu pomóc wierzącym odnaleźć się w aktualnej rzeczywistości. Książki te to swoistego rodzaju kompas dla każdego, kto czuje że gubi się w nowoczesnym świecie, gdzie granice między dobrem a złem coraz bardziej zacierają się. Aktualnie ksiądz Glas napisał cztery książki, które poruszają najbardziej nurtujące tematy. Książki te omawiają wiele kontrowersyjnych spraw i duchowny przed nimi nie ucieka, tylko stawia im czoła. 

Każdy kto chciałby zgłębić problemy współczesnego kościoła i wiary, oraz poznać wyzwania jakie stoją przed współczesnym kościołem odsyłam do lektury książek księdza. Książki te z pewnością was nie zawiodą. Książki pisane są prostym i zrozumiałym językiem dzięki czemu czyta się je niezwykle szybko. A przez sposób w jaki są napisane można do nich wracać kiedy tylko poczuje się taką potrzebę.