Mieszkanka asfaltowa do napraw na zimno

Może nie wszyscy to wiedzą, ale już nie trzeba rozgrzewać mieszkanki asfaltowej, by naprawić dziurę w drodze. Od jakiegoś czasu łatwo można kupić asfalt, który nadaje się do napraw nawierzchni na zimno, bez podgrzewania.

Zalety asfaltu na zimno

asfalt na zimnoDrogi, ulice, parkingi i podjazdy oraz wszelkie nawierzchnie bitumiczne albo betonowe ulegają uszkodzeniom różnego typu przez cały czas. Działają na nie woda, wiatr i nieustanny nacisk jeżdżących po nich samochodów. Jest to widocznie szczególnie po zimie, kiedy stopnieją śniegi. Takie uszkodzenia mają wpływ na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego. Są na nie narażeni kierowcy, piesi i rowerzyści. Każdemu z nas chyba zdarzyło się wjechać w dziurę w drodze. Od jakiegoś czasu w sklepach jest dostępny asfalt na zimno. Najczęściej jest pakowany w worki po 25 kilogramów. W zależności od wielkości ubytku można dozować tą masę w odpowiedniej ilości. Jego główną zaletą jest to, że mona go używać przez cały rok w bardzo szerokim zakresie temperatur. Jego transport i magazynowanie są wygodne, nie potrzeba profesjonalnego sprzętu, by go ogrzać i móc użyć. Szybko i trwale naprawimy nim uszkodzoną powierzchnię. Można go stosować na każdym rodzaju nawierzchni. Idealnie nada się do naprawy naszego podjazdu, ale sprawdzi się też przy naprawie dróg, alejek parkowych. Nada się również idealnie do konserwacji przejazdów tramwajowych i kolejowych, przy likwidacji pozostałości przekopów, a także przy reperacji nawierzchni w pobliżu kratek ściekowych oraz studzienek kanalizacyjnych i rewizyjnych.

Jest to ciekawe rozwiązanie, które można szybko zastosować. Jedną w ważniejszych zalet tego produktu jest możliwość łatwej samodzielnej naprawy uszkodzonej nawierzchni bez potrzeby użycia specjalistycznego sprzętu. Naprawy są solidne i trwałe.