Meble do pokoju dziecięcego

W pokoju dziecięcym musi znaleźć się miejsce na rozwijanie wyobraźni i kreatywności. Maluchy uwielbiają kolory, fantazyjne kształty oraz postacie znane z bajek. Dawniej wszystkie pokoje dla dzieci wyglądały podobnie i były nudne, często utrzymane w kolorze drewna. Brakowało w nich żywych barw i polotu. Obecnie oferta firm jest tak bogata, że możemy przebierać w modelach.

Łóżko dla dziecka

łóżko dziecięce z zabezpieczeniemNasze pociechy z reguły mają już wyrobiony styl i preferencje, kiedy są w wieku przedszkolnym. Jeśli będziemy chcieli wyremontować im pokój, omówmy z nimi szczegóły procesu. Wprowadzane zmiany powinny być akceptowane przez dziecko, tak aby czuło, że pokój jest tworzony z myślą o nim. W sieci dostępnych jest wiele ciekawych mebli z nadrukami, które mogłyby się spodobać maluchowi. Dla małych fanów motoryzacji produkuje się łóżka z płyty MDF z nadrukowanymi naklejkami na wyprofilowanych listwach, które nadają obudowie wygląd samochodu wyścigowego. Elementy kolorowe często są zabezpieczane bezwonnym lakierem na bazie wody oraz bezpiecznym dla zdrowia laminatem. Skoro już mowa o bezpieczeństwie, dla przedszkolaka najlepiej wybrać łóżko dziecięce z zabezpieczeniem. Z reguły występuje ono w formie barierek ochronnych: po stronie od ściany na całej długości łóżka, a od strony pokoju do połowy, tak aby dziecko mogło swobodnie z niego wychodzić, ale nie spadło z materaca w trakcie snu. Wszystkie możliwe kanty powinny być zaokrąglone.

Wystrój pokoju dziecięcego powinien być przede wszystkim przyjazny dla małego użytkownika. Należy na to zwracać szczególną uwagę podczas zakupu mebli. Młodszemu dziecku zapewnimy bezpieczeństwo, wyposażając pokoik w łóżko z barierką zabezpieczającą, w którym wszystkie obrzeża zostały zaokrąglone, tak aby malec nie zrobił sobie krzywdy przy uderzeniu.