Lustra dekoracyjne w stylu prowansalskim.

Na klimat Prowansji przede wszystkim składają się wina, zapachy i malownicze pola. Dominuje w nim sielanka oraz ciepło. Lustra dekoracyjne są porządne.

Lustra dekoracyjne są potrzebne.

lustra dekoracyjneOsoby uwielbiające podróże na wsie, bądź małych miasteczek Francji czy Irlandii zakochają się w tym stylu wystroju wnętrz. Cechuje się on ogromem kwiatowych wzorów, szczególnie kwitnącej lawendy, stanowiącej symbol tego stylu. Dominujące kolory to słoneczna żółć, oliwkowa zieleń, błękit, lawenda. Z racji, że wystój wnętrza i dodatki są utrzymywane w białej tonacji, zaleca się nadać wnętrzu koloru poprzez ściany i podłogi. Natomiast meble powinny być w jasnej tonacji. Doskonale sprawdzą się tu meble shabby chic kojarzące się najczęściej z stylem retro, w kolorach bieli lub różnych szarości z delikatnymi zdobieniami. Koniecznie powinny to być meble drewniane lub kunsztowne kute meble z żelaza. W styl prowansalskim dominują jasne kolory, łagodność i harmonia. Dekoracje do domu stanowią najczęściej lampy w stylu prowansalskim z malowanymi lub rzeźbionymi kwiatami, kosze wiklinowe z suszonymi kwiatami, ceramiczne doniczki, konewki, świeczniki, wazony czy słoje wypełnione przyprawami, suszonymi kwiatami ustawione na drewnianych półkach. Powszechne są też białe lustra dekoracyjne, najczęściej w żelaznej, fantazyjnie poskręcanej ramie, bądź rzeźbionym drewnie. Jeśli decydujemy się na obrazy powinny na nich dominować jasne barwy i tematyka florystyczna – kwiaty, zboża, zioła, liście winogron. Najlepszym źródłem dodatków do domu są strony internetowe. Dodatkowym urokiem będą kamienne elementy np. ściana czy obudowa kominka. Jeżeli interesuje nas nie tylko wnętrze w stylu prowansalskim, można pomyśleć o położeniu kamieni na domu z zewnątrz, bądź użyciu tego motywu w ogrodzie np. w postaci kamiennych ścieżek. Jeżeli chcemy, żeby nasz ogród był utrzymany w stylu prowansalskim powinny w nim dominować kwiaty lawendy, wrzosy, byliny sadzone w gęstych skupiskach. Ciekawym uzupełnieniem mogą też być zioła zasadzone w wiklinowych koszach, bądź ceramicznych donicach.

Oprócz kwiatów dodatkowym akcentem w naszym ogrodzie mogą być niskie krzaki przycinane na kształty geometryczne jak np. bukszpan i drobne drzewa np. graby, jałowce. Dopełnieniem mogą być pnącza wijące się po ścianach kamiennego domku.