Laserowe usuwanie blizn

W wieku młodzieńczym niemal każdy z nas zmagał się z większym lub mniejszym trądzikiem, który pozostawił na skórze wiele mało estetycznych blizn. Tego rodzaju znamiona wpływają negatywnie na naszą samoocenę oraz kontakty z innymi ludźmi, szczególnie gdy jest ich sporo i są bardzo widoczne. Na szczęście obecnie można udać się do specjalisty i spróbować nieco zmniejszyć widoczne blizny potrądzikowe.

Blizny potrądzikowe – jak je usunąć?

usuwanie blizn białystokNajczęściej w gabinetach kosmetycznych stosuje się nowoczesne lasery, które wpływają na różne blizny – spłycając je lub zmieniając ich kolor, aby nie były tak widoczne na skórze. Najważniejsze, aby wybrać sprawdzoną placówkę medyczną lub kosmetyczną, która oferuje kompleksowe usuwanie blizn Białystok to miasto, gdzie działają tego rodzaju gabinety. Warto wcześniej sprawdzić opinie na temat zatrudnianych w nich lekarzy oraz zweryfikować rezultaty zabiegów laserowych. Często na prowadzonych stronach internetowych czy też fanpage’ach można sprawdzić przykładowe rezultaty u pacjentów. To ile potrzebujemy sesji przy użyciu lasera zależy w dużej mierzy od rodzaju blizn oraz ilości na skórze. W niektórych przypadkach wystarczy jeden zabieg, a w innych nawet do kilku czy kilkunastu. Jeśli chodzi o ceny usuwania blizn to wszystko zależy od określonego gabinetu czy też renomy zatrudnianego lekarza medycyny estetycznej. 

Z pewnością warto skorzystać z tego rodzaju zabiegu, aby przynajmniej zniwelować widoczne blizny w postaci dużych wgłębień czy też dziur często pojawiających się po przebytym trądziku młodzieńczym. Lepiej zapłacić za skuteczne metody niż używać dużych ilości kosmetyków, pudrów czy podkładów, które mogą spowodować nawrót trądziku ze względu na zapychanie skóry i pojawienie się licznych wyprysków.