Laserowa depilacja, co warto wiedzieć?

Usuwanie zbędnego owłosienia tradycyjnymi metodami należy do czynności, które trzeba często powtarzać a efekty gładkiej skóry nie utrzymują się zbyt długo. Coraz więcej kobiet przekonuje się do spróbowania depilacji laserowej. Z czym można się spotkać podczas takiego zabiegu?

Urządzenia do depilacji laserowej

laser lightsheerW gabinecie, gdzie przeprowadza się depilacje możemy znaleźć wygodne łóżko dla klientki oraz maszyny, dzięki którym pozbędziemy się nadmiaru włosków z ciała. Najczęściej stosowanymi i zarówno jednymi z najbardziej zaawansowanych i dostępnych na rynku laserów jest laser Lightsheer w wielu wariantach. Różne modele posiadają głowice dostosowane do obszaru ciała, który będzie poddany depilacji. Od wąsika, pach, okolic bikini do nóg i rąk. Nieprzyjemne odczucia związane z pozbywaniem się owłosienia niwelują chłodzące nakładki oraz funkcja zasysania i napięcia skóry w depilowanym miejscu. Światło lasera uszkadza mieszki i cebulki włosowe osłabiając je, co w konsekwencji uniemożliwia ponowny wzrost zdrowego włosa z tego fragmentu skóry. Kilka sesji depilacyjnych pozwala praktycznie na całkowite wyeliminowanie włosów danej partii ciała. Włoski, które będą odrastać, będą o wiele jaśniejsze niż pierwotnie oraz będą cieńsze. Po serii kilku zabiegów, gdy pozbędziemy się już większości niechcianych włosków pojedynczy zabieg raz do roku w zupełności wystarczy, by utrzymać efekt gładkiej skóry. Bolesność sesji depilacyjnej jest kwestią osobistą, lecz z pomocą wykwalifikowanego personelu gabinetu kosmetycznego laser może zostać skalibrowany i dostosowany do potrzeb klienta.

Ceny za poszczególne partie ciała wahają się między 100 a 400 zł za pojedyncze partie, bądź pakiety zabiegów. Biorąc pod uwagę ceny maszynek do golenia, bądź plastrów z woskiem a także częstotliwość wykonywanych zabiegów, depilacja laserowa króluje pod każdym względem, jest to oszczędność zarówno czasu jak i pieniędzy.