Korzystne działanie maści z żywokostu

Bardzo popularnym i często stosowanym przez sportowców preparatem jest maść żywokostowa, która wykazuje właściwości lecznicze, korzystnie wpływa na układ mięśniowo-szkieletowy. Skutecznie likwiduje zmęczenie, łagodzi dolegliwości, które pojawiają się na skutek przeciążenia stawów, mięśni, ścięgien, wiązadeł i kręgosłupa. Produkt ten świetnie sprawdza się do masażu, wykazuje działanie łagodzące, relaksuję, sprzyja rehabilitacji po różnorodnych urazach, zwichnięciach stawów, a także złamaniach kości.

Wszechstronność zastosowań maści z żywokostu

maść z żywokostuWykazuje działanie lecznicze w przypadku problemów skórnych. W wielu sytuacjach bardzo pomocna jest maść z żywokostu. Ta pospolita roślina wykorzystywana jest w medycynie ludowej, spotkać ją można na łąkach, a także terenach podmokłych. Maść działa wspomagająco w leczeniu różnorodnych urazów, łagodzi dolegliwości bólowe i obrzęki. Korzeń żywokostu bogaty jest w śluz, polifenole, alantoinę, krzem i garbniki. Wykazuje działanie zmiękczające na skórę, działa przeciwzapalnie i ściągająco, dlatego sprzyja gojeniu ran, odmrożeń i oparzeń. Produkt ten ma szerokie zastosowanie, sprzyja rekonwalescencji po kontuzjach i złamaniach. Przyśpiesza regenerację naskórka, świetnie sprawdza się w leczeniu siniaków, stłuczeń oraz złamań kości. Przynosi ulgę, redukuje dolegliwości bólowe i opuchliznę, a garbniki łagodzą urazy skóry. Może być z powodzeniem stosowany w przypadku kontuzji i urazów, a także pielęgnacji skóry suchej i podrażnionej.

Przynosi ulgę osobom, których problemem jest reumatoidalne zapalenie stawów. Wysokiej jakości preparat posiada naturalny skład, doskonale nawilża i uelastycznia skórę, a jednocześnie nie wywołuje podrażnień. Jego stosowanie przynosi pozytywne rezultaty, warto posiadać ją w swoim domu, gdyż przyda się po zwiększonym wysiłku fizycznym, skutecznie redukuje różnorodne problemy skórne, a także likwiduje ból, który dotyczy układu mięśniowo – szkieletowego.