Kordonek po staropolsku

Gospodyni w kącie siedzi, wciąż pod nosem swym coś bredzi – ciężko stęka, ciężko sapie, później przerwa i wnet chrapie. Bierze w dłoń swych kilka poszew – diabli, któż je przebił nożem? Uszkodzony? Nic nie szkodzi – zaraz pani je odmłodzi! Zreperuje każdy domek, a pomocnym jej… kordonek.

Kordonki do połatania odzienia

kordonek muzaRzemieślnicze kordonki jakością swą mogą upodobnić się, jakoby okazywały się pajęczą siecią. Są mocne, odporne, a tako i również wytrzymałe na wielką ilość uszkodzeń, którymi można potraktować nałożone na swą osobę łachy. Jeśli stanie się to wnet jednak niespodzianie, można spożytkować z pięknego niczym jutrzenka materiału, którym to jest kordonek muza. Jego wygląd przypomina najznamienitszą tęczę unoszącą się ponad polami w trakcie deszczowej pogody o brzasku słońca. Mają zwyczajowo intensywne barwy, dzięki którym to każda pani domu dopasuje do reperowanych firan, obrusów czy narzut naramiennych każdego z domowników. Kordonki po staropolsku idealnie nadadzą się też do wytwarzania najpiękniejszych ozdób spośród wszelkich możliwych – jako wcześniej omawiane firany i obrusy będą mogły przyozdabiać każdą izbę w domostwie. Konieczne może się także okazać dopowiedzenie, że wszak są materiałem konstrukcyjnych, każdy możliwe ma korzystanie, jeno tylko ma na to ochotę. Wytwarzane zazwyczaj są z różnego rodzaju bawełny czy też jedwabiu – każda gospodyni wszak odnajdzie w nich wszytko, co tylko zechce. 

Jako materiał do robótek ręcznych, kordonki nie mają sobie równych, jako że korzysta się z nich do wyrabiania ozdób jak firany czy obrusy. Za ich pomocą można też reperować odzienie, co pewno tchnie w nie jakoby nowe życie. Każdy wytworzony fragmencik jest też okraszony w wyborny kolor, dzięki czemu darzą oko swym pięknem i żywością.