Kolekcjonuję stare monety i banknoty

Od kilku lat pasjonuję się numizmatyką. Moją pasję podziela też moja żona i nasz syn, któremu zresztą uzbieraliśmy całe albumy polskich monet kolekcjonerskich. Moja żona kolekcjonuje monety a ja skupiam się na wyszukiwaniu prawdziwych perełek w papierkach. Banknoty są moim zdaniem ciekawsze, bo jest na nich zdecydowanie więcej istotnych szczegółów.

Obecnie poszukuję starych niemieckich marek

kupię marki niemieckieOstatnio bardzo mocno wkręciłem się w stare banknoty zagraniczne. Mam pokaźną kolekcję polskich banknotów, a niektóre moje okazy są naprawdę wyjątkowe. Jeszcze dekadę temu nie miałem na ten temat zielonego pojęcia, a dzisiaj mogę powiedzieć, że wiem na temat banknotów prawie wszystko. Teraz jestem na etapie środków płatniczych używanych w przeszłości przez naszych zachodnich sąsiadów. Dlatego właśnie bardzo chętnie kupię marki niemieckie, ale głównie te, które obowiązywały na początku ubiegłego wieku. Mam jeden okaz w mojej kolekcji, który jest naprawdę sporo wart. Udało mi się go kupić w Niemczech na jakimś przypadkowo spotkanym pchlim targu. To właśnie wtedy zacząłem się interesować numizmatyką niemiecką. W każdym razie powoli dojrzewam do tego, żeby wybrać się na jakieś targi numizmatyczne do Niemiec, bo to najlepszy sposób na znalezienie naprawdę wartościowych banknotów. Najfajniejsze jest to, że mogę dzielić swoją pasję z moją rodziną, która też się interesuje kolekcjonowaniem monet i banknotów.

Nasza rodzinna kolekcja monet i banknotów ma już całkiem sporą wartość. Nawet trudno jest ją oszacować, ale na pewno można by za jej równowartość kupić dobrej jakości samochód. Cały czas jednak uważam, że jestem dopiero początkującym numizmatykiem. Jedynie o swojej wiedzy na ten temat mogę powiedzieć, że na chwilę obecną jest już bardzo zaawansowana.