Kładzenie nowoczesnych fug

Pomimo możliwości stosowania nowych rozwiązań w zakresie pokrywania podłóg, czy też ścian w pomieszczeniach takich jak kuchnie, czy łazienki bardzo dużo osób w dalszym ciągu wybiera glazurę. Wiąże się to między innymi z koniecznością wyboru nie tylko kafelek, ale także rodzaju fugi, która ma być pomiędzy nimi położona.

Rodzaje dostępnych fug

wytrzymałe fugi mapeiW praktyce fuga pomiędzy kaflami spełnia kilka różnych funkcji. Jedną z nich jest między innymi funkcja dekoracyjna. Pasy fug mogą mieć różne kolory. Najważniejsze jest jednak, aby pasowały idealnie do kafelek. Niektórzy decydują się jednak na to, aby miały one kolor kontrastowy. Dla innych ważne jest jednak to, aby zlewały się z kaflą i były jak najmniej widoczne. Niezależnie od wszystkiego fuga pełni także funkcję ochronną. Chroni ona kaflę przed odpadnięciem, czy nawet przed pęknięciem. Wynika to z tego, że dzięki fudze pod spód nie przedostaje się woda, czy wilgoć. Z tego też powodu ich położenie wraz z fugą jest niezbędne. Jeśli chodzi o wytrzymałe fugi mapei są one polecane co do zasady do każdego rodzaju glazury. Warto jest w związku z tym dokładnie wybrać wszelkiego rodzaju kolory, które są nam potrzebne. Warto pamiętać, że wariant kolorystyczny jest tutaj niesamowicie duży. Z tego też powodu warto się skonsultować w zakresie doboru odpowiedniego rodzaju fugi. Pozwoli nam to na stworzenie ciekawie wyglądającej podłogi, czy też ściany w naszym najbliższym otoczeniu.

Fugi w momencie zakupu mają postać proszku. Po dodaniu wody tworzy się z nich masa. Warto jest dozować wodę w bardzo delikatny i ostrożny sposób. Zbyt rzadka fuga będzie trudna do położenia. Ponadto nie będzie ona spełniała w sposób idealny swoich funkcji. Z tego też powodu warto jest dodawać wodę stopniowo i na bieżąco mieszać całą masę.