Kilka słów o dentystach

Dentysta większości naszego społeczeństwa kojarzy się raczej negatywnie. Starsze pokolenia mają wręcz traumatyczne wspomnienia z wizyt w gabinecie dentystycznym. Głośne wiertła, zabiegi bez znieczulenia, niekończące się leczenie kanałowe. Tak wyglądała przeszłość. Teraz dentyści dysponują zdecydowanie lepszym sprzętem i umiejętnościami. Do tego zabiegi są zupełnie bezbolesne.

Jak wybrać odpowiedniego dentystę?

dentysta z RzeszowaPrzynajmniej raz w roku powinniśmy wybrać się na wizytę kontrolną do dentysty. Być może nic nas nie boli i nie czujemy takiej potrzeby, a może i nawet nie ma żadnego problemu, ale warto przynajmniej sprawdzić. Do tego każdemu z nas po pewnym czasie na zębach osadza się kamień, który nieusuwany może mieć groźne konsekwencje, na przykład w postaci paradontozy. Szczególnie narażeni na osadzanie kamienia nazębnego są palacze, kawosze oraz fani mocnej, czarnej herbaty. Wracając jednak do dentystów. Jak znaleźć odpowiedniego specjalistę? Przede wszystkim przejrzyjmy Internet i popytajmy znajomych. Najlepsi są bowiem fachowcy z polecenia. Sprawdźmy też jego kwalifikacje i jakim sprzętem dysponuje w swoim gabinecie. Dobrze by był wysokiej jakości i pozwalał na szeroką diagnostykę. Zwróćmy również uwagę na cenę. U dentysty wcale nie musimy zostawiać miesięcznej pensji. Oczywiście dużo zależy od tego w jakim mieście mieszkamy. Na przykład dentysta z Rzeszowa pewnie weźmie mniej pieniędzy niż dentysta z Warszawy, Krakowa czy Gdańska. 

Kontrolną wizytę u dentysty powinniśmy wpisać do naszego kalendarza i raz w roku umówić się ze specjalistą. Zdrowe zęby są nie tylko naszą wizytówką, w sensie ładnego wyglądu, ale również oznaką zdrowia i dobrej kondycji całego organizmu. Wizyta u stomatologa wcale nie musi być bolesna i nieprzyjemna.