Kiedy rolnicy korzystają z folii?

 

Wykorzystanie folii wszelkiego rodzaju, najczęściej kojarzy się nam z opakowaniami różnego typu. Foliowe są reklamówki, z folii korzystają sprzedawcy na dziale mięsnym, w folię pakujemy nasze odpadki. Czy wiecie jednak, że rolnicy również korzystają z folii? I tak, tez wykorzystują ją jako opakowanie.

Wykorzystanie folii w rolnictwie

folia rolniczaNajczęściej wykorzystywaną folią, kiedy na myśl przychodzi nam folia rolnicza, jest folia do sianokiszonek. Jest to folia przeznaczana do sporządzania karmy dla bydła, która charakteryzuje się dużą elastycznością, dokładnie opinając belę i skutecznie chroniąc jej zawartość. Spakowanie siana w specjalistyczną folię pomaga przy jego hermetyzacji i zapewnia doskonałą barierę dla gazów. Najczęściej folie posiadają stabilizator promieni słonecznych, dzięki czemu folii zapewnia się jej większą wytrzymałość. Proces produkcji folii rolniczej przypomina ten, w trakcie którego wytwarzana jest folia strech. Dzięki temu folia jest wysoce odporna na niekorzystne warunki atmosferyczne takie jak mróz czy wszelkiego rodzaju opady. Jest to niezwykle istotne, zważywszy na fakt przechowywania kiszonki i tego, jak dużo czasu najczęściej spędza na polu rolniczym. Dlaczego rolnicy kiszą siano? Ponieważ kiszonki są najważniejszymi paszami w żywieniu bydła hodowlanego. Dobrze przygotowana kiszonka daje nam, na przykład, gwarancję, że krowy będą produkowały dużo wysokojakościowego mleka. Jednocześnie, kiszenie zielonej masy, jest jedną z najtańszych metod uzyskiwania paszy dla bydła, które stanowi podstawę istnienia wielu gospodarstw rolnych.

W przygotowaniu kiszonki, na co szczególnie trzeba zwrócić uwagę, duże znaczenie ma folia oraz typ sznurka rolniczego. Pamiętać należy, że złe przygotowanie i korzystanie z niepewnych produktów może spowodować duże straty.