Katowickie zabiegi liftingujące

Wielu ludzi odczuwa naprawdę spory dyskomfort związany ze starzeniem się. Ciężko im się pogodzić ze zmianami na skórze czy większą ilością zmarszczek. Z pomocą przychodzą specjaliści zajmujący się liftingiem skóry.

Chirurgiczne wykonanie liftingu skóry

lifting wykonywany w KatowicachTen zabieg chirurgiczny w skrócie polega na usunięciu nadmiaru skóry i tym samym jej naciągnięciu. Nadmiar skóry pojawia się w procesie jej starzenia, ponieważ w wiekiem skóra ma coraz mniej kolagenu oraz innych substancji i przez to staje się zwiotczała i mniej elastyczna. Profesjonalny lifting wykonywany w Katowicach odpowiednio naciąga i usuwa skórę w celu uzyskania jak najlepszego efektu. Z kolei nadmiar tkanki tłuszczowej usuwany jest podczas zabiegu liposukcji, Najczęściej zabiegom poddawana jest twarz oraz szyja, bo to na niej jest najwięcej widocznych i wyraźnych zmian. Oczywiście sam zabieg może być bardziej lub mniej zaawansowany i mniej lub bardziej kosztowny. Wiele osób decyduje się coraz częściej na jego łagodniejszą formę, czyli tę bez użycia skalpela chirurgicznego, która poprawia stan napięcia skóry, redukuje niechciane zmarszczki oraz pomaga uzyskać utracony owal twarzy. Technik takiego łagodniejszego liftingu jest kilka, a wszystkie polegają na wprowadzeniu odpowiedniej substancji do skóry. Może to być specjalny preparat, który wypełnia powstałe z wiekiem ubytki w tkankach albo wprowadzanie pod skórę specjalnych nici. Warto pamiętać, ze takim zabiegom można poddać również inne części ciała, jak na przykład dłonie, pośladki albo piersi. 

Wielu ludzi chce wyglądać młodo, pięknie oraz zdrowo, stąd tak duża popularność różnych zabiegów liftingujących. Dzięki rozwojowi medycyny można zdecydować się na bardziej lub mniej łagodny zabieg wybranej przez nas części ciała.