Kąpiele w dwutlenku węgla

 

Mnóstwo osób mieszkających w naszym kraju zmaga się z różnymi problemami kardiologicznymi. Nie da się ukryć, że jedną z tych najbardziej poważnych jest nadciśnienie, które może powodować dość poważne zmiany w naszym organizmie. Osoby z nadciśnieniem ostatnimi czasy bardzo często są kierowane do sanatoriów oferujących kąpiele w CO2.

Lecznicze kąpiele gazowe

suche kąpiele w CO2Na dzień dzisiejszy w sanatoriach czekają na nas najróżniejsze urządzenia oraz osoby oferujące najróżniejsze zabiegi mające na celu przywrócenie nam zdrowia lub jego poprawę. Jak już wcześniej wspomniano ostatnio dość często słyszy się na temat zabiegów opartych o dwutlenek węgla. Jednymi z najbardziej popularnych są suche kąpiele w CO2. Taka kąpiel może być naprawdę bardzo efektywna jeśli chodzi o poprawę działania naszego układu krążenia. Suche kąpiele w CO2 często określane są również jako kąpiele kwasowęglowe. Cały sekret stanowiący o tak dużej skuteczności kąpieli leczniczych, o których mowa jest w zasadzie prosty. Polega on na tym, że pęcherzyki gazu którym jest dwutlenek węgla podrażniają receptory na naszej skórze co następnie przekłada się na zwiększenie krążenia. Dzięki temu poprawia się więc również wydolność naszego serca. Kąpiele kwasowęglowe dzielą się obecnie na kąpiele suche oraz mokre. Zarówno jedne jak i drugie są niezwykle efektywne. Warto również zaznaczyć, że kąpiele kwasowęglowe mają temperaturę mniejszą niż temperatura naszego ciała.

Na dzień dzisiejszy coraz większa liczba sanatoriów oraz ośrodków rehabilitacyjnych oferuje swoim klientom kąpiele w dwutlenku węgla. Mówiąc o wspomnianych kąpielach warto również wspomnieć o tym, że takie zabiegi doprowadzają również do hiperwentylacji dzięki czemu poprawia się nasz bilans tlenowy ponieważ oddychamy szybko i głęboko.