Jaką lampę rowerową zakupić?

Jeżeli już kupiliśmy rower, warto zastanowić się nad dobraniem odpowiedniego osprzętu. Często rowery nie są fabrycznie wyposażone we wszystkie niezbędne elementy albo dostarczany fabrycznie osprzęt, nie jest jakości, jakiej moglibyśmy się spodziewać.

Mocna lampa rowerowa LED

lampy rowerowe ledTylko firmowy i sprawdzony osprzęt jest warty naszej uwagi. Nie decydujmy się na podrobione towary, niewiadomego pochodzenia, bo zapewne poczujemy się mocno rozczarowani. Bardzo ważnym elementem wyposażenia każdego roweru jest oświetlenie. Właściwie dobrane lampy rowerowe LED gwarantują doskonałą widoczność w każdych warunkach. Jeżeli chcemy zakupić naprawdę dobre oświetlenie, zdecydujmy się na taką lampę rowerową, która jest ładowana przez USB. Ma ona znacznie większą żywotność, ze względu na baterię litowo – jonową, znaną z urządzeń mobilnych. Lampa rowerowa nie powinna świecić w jednym trybie, gdyż poruszamy się po różnym typie dróg i nie na każdej, potrzebne jest bardzo intensywne światło. Dlatego dobrze jeżeli nasze oświetlenie jest wyposażone w różne tryby pracy oraz regulację natężenia siły światła. Dzięki zastosowanym nowoczesnym rozwiązaniom, lampa LED, umieszczona centralnie, może oświetlać nam drogę również na boki. Umożliwiają to specjalnie zaprojektowane soczewki, które odbijają światło pod wyznaczonym kątem. Wysokiej klasy lampy rowerowe mogą kosztować nawet trzysta złotych, jednak jeżeli nie spędzamy na rowerze dużo czasu, spokojnie wystarczy nam taka, która nie kosztuje więcej niż sto złotych.

Lampy rowerowe LED, charakteryzują się znacznie większą mocą od standardowych lamp reflektorowych i diodowych. Zapewniają doskonałą widoczność w każdych warunkach pogodowych i atmosferycznych. Są także bardzo wytrzymałe na ekstremalne temperatury.