Jak wybrać napęd do bramy przesuwnej?

Zawsze, kiedy decydujemy się na zakup napędu do bramy przesuwnej, to powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na ciężar bramy. Standardowe bramy nie ważą więcej niż 500 kg i możemy tam zamontować standardowe napędy z wbudowaną centralą oraz odbiornikiem. Brama taka może być również odpowiednio regulowana w fazie otwierania oraz zamykania.

Mocniejszy napędy do bram przesuwnych

napędy do bram PruszkówNa rynku możemy znaleźć bramy skrzydłowe oraz przesuwne, a także garażowe. Zawsze, kiedy decydujemy się na zakup napędu do bram przesuwnych, to musimy pamiętać aby wybrać mocniejszy napęd, ponieważ bramy takie są najcięższe. Dodatkowo możemy w takim napędzie zamontować specjalne siłownik, który wyposażony jest w czujnik wykrywania przeszkód i w ten sposób będziemy chronili różnego rodzaju obiekty przed zgnieceniem. Zawsze powinniśmy zwrócić uwagę na stan techniczny bramy, kiedy chcemy zamontować w nich nowoczesne napędy do bram Pruszków to miasto, na którego terenie możemy znaleźć świetnych fachowców montujących bramy, a także oferujących stałe serwisowanie. Może się zdarzyć sytuacja, że nasza brama zostanie uszkodzona mechanicznie lub przez wpływ negatywnych warunków atmosferycznych i warto wtedy mieć pod ręką firmy, które oferują wykonanie wszelkich napraw. Jeżeli chodzi o bramy garażowe, to zawsze musimy wybierać odpowiedni napęd pod względem wysokości bramy, a także jej powierzchni. Im większa jest brama garażowa to tym mocniejszy napęd musimy tam zainstalować.

Częściej nowoczesne napędy do bram garażowych posiadają silnik elektromechaniczne, a także enkoder, który reguluje pracę siłownika. Dodatkowo wyposażone są w specjalistycznej czujnik wykrywający różnego rodzaju przeszkody. Bramy tego typu mogą mieć również wbudowane specjalne oświetlenie energooszczędne LED.