Jak urządziłem sobie oświetlenie w pokoju

Obecnie najlepszym co można zrobić dla swojego mieszkania, to zamontować w nim oświetlenie ledowe (jeśli jeszcze go nie mamy). Nie jest to tania inwestycja, ale na pewno warta zachodu. Ma również tę zaletę, że możemy wymieniać je po kolei w każdym pomieszczeniu. Najlepiej zacząć od korytarza, kuchni i łazienki, ale w pokojach też nie zaszkodzą.

Dobre halogeny LEDowe to podstawa

halogen led z czujnikiem ruchuAranżacja oświetlenia w swoim domu jeszcze nigdy nie dawała takich możliwości jak współcześnie. Można je zamontować na suficie, jak też zwykle się czyni, ale też równie dobrze mogą być montowane na ścianie. Moim zdaniem najlepiej sprawdza się montaż nieco pod sufitem, w pionowej linii okalającej cały pokój. Wtedy staje się on naturalnie i równo oświetlony. Nie trzeba się przy tym ograniczać do jednej barwy. Żarówki LED mają tę zaletę, że mogą generować różne kolory światła. Jeśli zainwestowaliśmy w droższe modele, to nic nie szkodzi, byśmy „bawili się” światłem za pomocą smartfona. Aby być jeszcze bardziej nowoczesny zamontowałem w łazience mały halogen LED z czujnikiem ruchu, co okazało się rozwiązaniem bardzo wygodnym, zwłaszcza nocą. Taka lampa nie jest wcale droga, a wygląda świetnie i sprawdza się doskonale. Można montować LEDy także w szafkach. Wtedy najlepiej wybrać takie, które zapalają się wraz z otwarciem szafy. Kupując produkt do swojego domu warto postawić na sprawdzone marki, bo czytałem, że często można natknąć się na marne jakościowo podróbki.

Wymiana oświetlenie w domu na LEDowe nie jest tanią inwestycją, ale z czasem zaczyna się zwracać. LEDy są dużo bardziej bezawaryjne, zarówno od zwykłych żarówek, jak i żarówek energooszczędnych. Zużywają też zdecydowanie mniej prądu. Tym samym są bardziej ekologiczne. A świecą o wiele ładniej i nadają mieszkaniu niepowtarzalnego stylu.