Jak uchronić koty przed pchłami?

Higiena zwierząt domowych to bardzo istotna kwestia, której trzeba pilnować, jeśli nie chcemy wyhodować małych lokatorów. Mowa tu między innymi o pchłach, które potrafią być bardzo uciążliwe dla psów i kotów. Pchły do domu można przynieść na kilka sposobów, ale najważniejsza w zwalczaniu ich jest szybka reakcja i zdecydowane działanie.

Specyfiki na pchły dla kotów

wydajna ochrona przeciw pchłom dla kotaJest dużo sposobów na zwalczanie pcheł, ale ważniejszą sprawą jest prewencja. Skutecznie zapobieganie złapania pcheł to klucz do sukcesu i komfortu życia naszego kota. W sklepach zoologicznych dostaniemy wiele specyfików, które mają chronić kociaka przed tymi małymi owadami. Pchły żerują na organizmie, który jest pokryty sierścią lub długimi włosami, więc narażona jest każda rasa psa czy kota. Wydajna ochrona przeciw pchłom dla kota to na przykład obroża. Jest to wydatek około stu złotych, a obroża działa przez dziewięć miesięcy od założenia. Jest to jedna z najskuteczniejszych metod zapobiegania nie tylko pchłom, ale i kleszczom. Ważne jest jednak odpowiednie założenie – odstająca obroża może okazać się nieskuteczna w swoim działaniu. Obroża przeciw pchłom musi przylegać do ciała kota. Kolejną ochroną mogą być krople. Jest to wydatek kilkunastu złotych na opakowanie kropel, które wystarczą kilka aplikacji. Krople należy zaaplikować pipetą na grzbiet kota i wetrzeć w skórę. Jest to mniej skuteczna metoda, ponieważ trzeba ją powtarzać, choć uznawana za równie wydajną i przystępną cenowo.

Wydajną ochroną, podobnie do krople, są wszelkiego rodzaju spreje oraz mgiełki. Najmniej wydajną okazują się być tabletki, które mają działać na organizm kota od środka, by ten nie złapał pcheł. Z doświadczenia właściciele kotów mogą powiedzieć, że czasem wystarczy nie wypuszczać kota z domu, by nie musieć walczyć z pchłami.