Jak szybko zbudować domek letniskowy

Bardzo ciekawym rozwiązaniem dla osób lub firm poszukujących szybkiego rozwiązania jest budowa domów z gotowych elementów. Ich budowa i możliwość łatwego przetransportowania sprawia, że są idealnym rozwiązaniem na biuro lub domek letniskowy.

Moduły idealne na na biuro i domek letniskowy

domy modułoweJeżeli posiadamy działkę, domy z gotowych elementów są idealnym rozwiązaniem. Gotowe i ocieplone domki o minimalnej powierzchni 20 m2 możemy postawić, w bardzo krótkim czasie i bez pozwolenia na budowę. Domki są budowane, w specjalnie dostosowanych do tego fabrykach i przywożone na wskazaną działkę na naczepie tira. Obecnie, na rynku wybór domków jest bardzo szeroki, są one dużo bardziej trwałe i estetyczne niż plastikowe domki holenderskie. Dzięki zastosowaniu ocieplenia, domy modułowe mogą służyć również jako domki całoroczne. Generalnie na rynku wyróżniają się trzy grupy domów modułowych, różniące się funkcją i przeznaczeniem. Możemy wyróżnić domki letniskowe, idealne do postawienia na działce w górach, jeziorze lub nad morzem. Są to przeważnie dwa moduły, czyli salon z kuchnią oraz sypialnia z węzłem sanitarnym. Używany również, jako dodatkowy apartament dla gości przy stałym domu, lub jako wyposażenie ośrodka wypoczynkowego. Inne propozycje, to domki przeznaczone na biuro. Modyfikacja tego typu pomieszczeń jest bardzo obszerna. Najczęściej stosowane są dwa oddzielne pomieszczenia np. pomieszczenie do pracy i pomieszczenie przeznaczone do spotkań.. Moduły tego typu są samowystarczalne , posiadają łazienkę oraz zaplecze kuchenne.

Istnieją też znacznie mniejsze moduły, które mogą pełnić funkcję stróżówek lub miejsca do monitoringu. Montaż domków przebiega szybko i sprawnie, po przywiezieniu przez tira, montowany jest na bloczkach fundamentalnych, podłączany do mediów i gotowy do użytku.