Jak dopasować biżuterię do stylizacji?

Biżuteria to jeden z ważniejszych elementów outfitu. Dzięki niej można podkreślić jego styl oraz nadać wyjątkowości. Na rynku dostępne są różnorodne rodzaje biżuterii, w związku z czym bez trudu uda się ją dopasować do danej stylizacji. Warto jednak poznać zasady, które pozwolą na właściwe zestawienie jej z danym rodzajem ubioru. O wyżej wspomnianych można przeczytać w dalszej części tego artykułu.

Biżuteria w stylizacji – informacje

biżuteria perłyDobierając biżuterię do stylizacji, należy przede wszystkim wziąć pod uwagę, do jakiego rodzaju odzieży będzie zakładana. Do elementów garderoby z licznymi zdobieniami, lepiej wybrać stonowany naszyjnik lub kolczyki. Jeżeli jednak głównym elementem stylizacji stanie się klasyczna, mała czarna, to w tym wypadku idealnie sprawdzi się biżuteria perły lub ta zawierająca liczne elementy ozdobne. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby do stonowanego outfitu dobrać dodatki prezentujące się w tym samym tonie. Warto pamiętać także o tym, aby zestawiać ze sobą biżuterię wykonaną z tożsamych metali. W związku z powyższym, jeżeli zostaną włożone srebrne kolczyki, zdecydowanie lepiej będzie dopasować do nich srebrną bransoletkę lub naszyjnik. Połączenie złota i srebra nie wygląda zbyt dobrze, więc lepiej będzie tego unikać. Podczas dobierania biżuterii należy też wziąć pod uwagę figurę danej osoby. Umiejętne jej zastosowanie pozwoli odwrócić uwagę od niedoskonałości i podkreślić atuty.

Podsumowując – dzięki dobrze dopasowanej biżuterii można uzyskać wyjątkowe efekty i sprawić, ze stylizacja okaże się naprawdę zachwycająca. Należy pamiętać jednak o tym, aby robić to w umiejętny sposób, czyli nie przesadzać z ilością jej elementów, a także łączyć ze sobą jedynie biżuterię prezentującą się w tym samym stylu.