Idealny pierścionek zaręczynowy

Współczesne możliwości wyboru biżuterii potrafią przyprawić o ból głowy. Jest to nie lada wyzwanie, zwłaszcza dla mężczyzn, którzy poszukują pierścionka zaręczynowego dla swojej wybranki. Klasyczne złoto wysadzane brylantem to rozwiązanie, które nie pasuje do osobowości i gustu każdej kobiety, a także nie współgra z budżetem każdego mężczyzny. 

Zaręczynowe srebro, złoto i tytan 

pierścionki srebrne z cyrkoniąOprócz klasycznych rozwiązań, w postaci klasycznego złotego pierścionka z wystającym kamieniem, istnieje możliwość wyboru białej odmiany złota. Jeśli jednak to rozwiązanie zbyt mocno obciąża budżet, można wykorzystać inny szlachetny surowiec, jakim jest srebro. Tak więc zamiast złotych pierścionków z brylantem możemy wybrać pierścionki srebrne z cyrkonią. Zarówno surowiec, jak i kamień są o wiele tańszym odpowiednikiem, za to ich wygląd i estetyka nie odbiegają poziomem elegancji i szyku. Jeśli jednak poszukujemy czego co jest nietypowe, wyjątkowe i niezwykle trwałe, to możemy postawić na dość nowy jubilerski trend, jakim jest tytan. Pierścionek zaręczynowy z tytanu może zostać ozdobiony dowolnym kamieniem, ale mimo to nie będzie przypominał klasycznego złota i srebra. Tytanowa biżuteria ma dość szorstką i matową strukturę, co sprawia, że wydaje się być ona ciężka i trwała. Materiał ten w połączeniu z delikatnym kamieniem daje wyjątkową kombinację, którą można obdarować wyjątkową kobietę. 

Wybór pierścionka zaręczynowego to trudna decyzja, która wiąże się z niezwykłym życiowym wydarzeniem. Dokonując tego wyboru należy dać sobie czas i dokładnie przemyśleć preferencje wybranki, aby ta symboliczna biżuteria wyrażała też, że znamy i rozumiemy swoją partnerkę. Ważne, aby zakup pierścionka nie przekraczał możliwości finansowych, bowiem obecne rozwiązania i możliwości wyboru pozwalają na zakup tańszych odpowiedników złota i brylantów.