Gwoździe do narzędzi pneumatycznych

Wiele rodzajów gwoździarek, czy pistoletów na gwoździe, posiada duże bębnowe zbiorniki na gwoździe właśnie, wzorowane na magazynkach wojskowych do broni palnej. Z reguły zapożyczenia są na tyle duże, iż nawet sam sposób łączenia gwoździ i poruszania ich od magazynka do komory gwoździarki jest identyczny jak ten w karabinach taśmowych.

Gwoździe z papierowymi taśmami do pistoletów pneumatycznych

gwoździe łączone papieremTen rodzaj łączenia gwoździ jest bardzo często spotykany w narzędziach pozwalających na bardzo szybką pracę, więc i same gwoździe mające bardzo często spotykane taśmowe łączenie do gwoździ w narzędziach o dużych gabarytach można dostać bardzo łatwo w sklepach narzędziowych. Najczęściej są to gwoździe łączone papierem, ułożone już tak, by mogły być z łatwością włożone do każdego bębna gwoździarki, lub też przestrzeni na gwoździe, jeśli narzędzie nie posiada własnego magazynka. Papierowe łączenie, nałożone na gwoździe, jest przecinane w komorze i usuwane na podobieństwo łusek karabinowych, w sposób całkowicie bezpieczny i nie wpływający na jakość pracy gwoździarki, gdy narzędzie jest używane. Tego rodzaju łączenie jest najbardziej komfortowe, gdyż absolutnie nie wpływa na precyzję pracy czy możliwość wykonywania zadań z użyciem konkretnego narzędzia. Tak łączone mogą być niemal dowolne gwoździe, które przeznaczone są do zasilania narzędzia pneumatycznego, a w przeciwieństwie do łączenia plastikowego czy drucianego, nie wywołuje zacięć czy problemów z magazynkami narzędzi.

Papierowo łączone gwoździe są najczęściej spotykane w sklepach, dlatego niemal nie zdarza się by nie były dostępne w jakimkolwiek markecie budowlanym czy sklepie z narzędziami. W razie potrzeby można je także dostać u samych producentów pistoletów na gwoździe, w bardzo różnorodnych odmianach.