Grzejniki ogrzewające podczerwienią

Mieszkając w starym budownictwie, gdzie centralne ogrzewanie nie działa zbyt dobrze, musimy samemu zrobić coś, aby warunki wewnątrz domu było komfortowe podczas, gdy na zewnątrz jest mróz. Najpopularniejszym sposobem na dogrzewanie niektórych pomieszczeń w mieszkaniu, gdzie nie możemy ingerować w centralne ogrzewanie, jest dogrzewanie grzejnikami przenośnymi.

Wydajne grzejniki przenośne

grzejnik na podczerwieńWielu ludzi stawia dodatkowy grzejnik w łazience, aby podnieść temperaturę powietrza, żeby kąpiele były przyjemniejsi. Inni decydują się na postawienie takiego grzejnika w salonie. To już nie ważne. Wszystkich tych ludzi łączy jedna rzecz, a mianowicie wszyscy z nich chcą mieć efektywny grzejnik, który nie będzie zużywać zbyt dużo energii elektrycznej. Ogrzewanie konwekcyjne nie jest zbyt efektywne, ponieważ tego rodzaju ogrzewanie tylko miesza powietrze ciepłe z zimnym. Przez to temperatura wewnątrz pomieszczenia jest jedynie wypadkową temperatur. Grzejnik na podczerwień to dużo lepsze rozwiązanie. Ogrzewa on powietrze w równomierny sposób, dzięki temu podniesienie temperatury o kilka stopni trwa dużo krócej. Tego rodzaju grzejnik jest nie tylko dużo wydajniejszy, ale też zużywa dużo mniej energii elektrycznej. Jest dużo oszczędniejszy, ponieważ szybciej nagrzewa pomieszczenie, a utrzymanie danej temperatury nie wymaga tak dużego poboru energii elektrycznej. Grzejnik posiada pokrętło, które umożliwia ustawienie temperatury do jakiej grzejnik ma się nagrzać.

Grzejników tego typu możemy szukać w sklepach z elektroniką, sklepach internetowych lub na portalach aukcyjnych. Ceny tego typu urządzeń są bardzo różne, ponieważ zaczynają się od dwustu złotych, a kończą nawet na ponad tysiącu złotych. Do wyboru mamy grzejniki w różnych rozmiarach o różnej wydajności.