Filtry węglowe do oczyszczania powietrza

W chwili obecnej, mamy powszechny dostęp do różnorodnych urządzeń pomagających w oczyszczaniu powietrza. Należy mieć jednak świadomość, że oczyszczacze powietrza różnią się między sobą filtrami, które umieszczone zostały w ich wnętrzach. Co za tym idzie? Różne oczyszczacze mają różne zastosowania, ponieważ są w stanie wyłapywać zupełnie inne zanieczyszczenia.

Oczyszczacze z filtrami węglowymi

filtry węgloweW oczyszczaczach powietrza, znajdziemy oczywiście również filtry węglowe. Urządzenia wyposażone właśnie w filtry z aktywnym węglem, doskonale poradzą sobie w każdych okolicznościach, w których chcemy pozbyć się nieprzyjemnego zapachu. Bez względu na to, czy zanieczyszczeniem, które chcemy zneutralizować lub usunąć, jest dym papierosowy, nieprzyjemne zapachy związane z organicznymi odpadami, czy też pozornie trudne do zwalczenia zapachy pochodzenia chemicznego. Oczyszczacz powietrza z filtrem węglowym świetnie poradzi sobie z każdym niechcianym aromatem, a także doskonale wychwytuje bardzo drobne cząsteczki zanieczyszczeń. W kwestii rodzajów oczyszczaczy powietrza, należy pamiętać, że to, jakie zanieczyszczenia usuwają z powietrza, ściśle powiązane jest z tym, jakie filtry znajdują się we wnętrzu urządzenia. Często w oczyszczaczu znajduje się więcej niż jeden filtr. Dzięki temu, jeśli zależy nam na eliminacji nieprzyjemnych zapachów z otoczenia, ale jednocześnie mamy jeszcze kilka wymagań, które chcielibyśmy postawić wybranemu przez nas oczyszczaczowi, możemy po prostu zdecydować się na model, który poza filtrem węglowym, wyposażony jest w jeszcze inny materiał chłonący.

Z tego też powodu możemy zdecydować się, na przykład na filtr węglowy z filtrem HEPA, który dodatkowo usunie z otoczenia kurz, pyłki kwiatowe, zarodniki roztoczy, pleśni, a także inne alergeny, pozbywając się także większości bakterii.