Dziecko u dentysty

Mój syn bardzo boi się dentysty. Nie wiem, skąd się bierze ten strach, bo nigdy nie miał bardzo inwazyjnych zabiegów. Muszę jednak od czasu do czasu iść z nim na kontrolę. Na samą myśl Franek niemal się trzęsie. Staram się więc wybrać mu dentystkę, która zmieni ten stan rzeczy.

Co zrobić, żeby syn przestał się bać dentysty

A-Dent w KrakowieObeszliśmy już wiele klinik dentystycznych, ale zdarzało się, że Franek nawet nie chciał otworzyć buzi. Teraz, gdy jest już starszy, nie jest aż tak tragicznie, ale widzę, że zawsze siedząc na fotelu dentystycznym popłakuje. Moja przyjaciółka miała taką samą sytuację z córką. Mała przez lata bała się dentysty, a teraz podobno nawet wychodzi zadowolona z gabinetu. Zmiany przyszły, jak zaczęła chodzić A-Dent w Krakowie. Jestem spoza Krakowa, ale zapisałam się na wizytę. Jeśli to ma sprawić, że Franek jakoś przeżyje wizytę u dentysty, to warto raz na jakiś czas się przejechać. Alicja, moja przyjaciółka, mówi, że jest tam bardzo miła i kompetentna lekarka, która ma dobre podejście do dzieci. Jestem dość sceptyczna, bo próbowałam wielu opcji, ale nigdy nie wiadomo, póki się nie sprawdzi samemu. Córka Ali jest w wieku mojego Franka, więc być może ich doświadczenia będą podobne. Ciekawe, czy A-Dent w Krakowie zmieni podejście mojego syna do dentysty. Oszczędziłoby to sporo nerwów i jemu, i mi. Co ciekawe, Franek boi się tylko dentysty, a do innych lekarzy chodzi nad wyraz chętnie. Mówi nawet, że w przyszłości chce leczyć ludzi. Uczy się pilnie i jest dobry z przedmiotów ścisłych, więc być może jego palny się spełnią. Byłabym z niego bardzo dumna. Mój ojciec jest kardiochirurgiem i na pewno cieszyłby się, gdyby wnuk poszedł w jego ślady.

Ja poszłam w zupełnie inną stronę zawodową, ale zawsze podziwiałam osoby, które decydują się na bycie lekarzem czy ratownikiem medycznym. Głupio by było, gdyby Franek był lekarzem, który jako nastolatek boi się lekarzy dentystów, więc mam nadzieje, że klinika w Krakowie wyleczy go z tego strachu.