Drzwi z napędem automatycznym do budynków inwentarskich

 

W czasie budowy obory, stajni, fermy nie należy zapominać o doborze odpowiednich drzwi inwentarskich. Są one bardzo ważne ze względu na bezpieczeństwo zwierząt, ale też ze względów praktycznych – łatwe wchodzenie i wychodzenie z budynku.

Drzwi do budynków inwentarskich – skrzydłowe i przesuwne

drzwi inwentarskie producentOgólnie drzwi inwentarskie można podzielić na dwa rodzaje. Pierwszy rodzaj to drzwi inwentarskie skrzydłowe. Są to drzwi, których skrzydła otwierają się na zewnątrz. Takie drzwi z pewnością potrzebują trochę więcej miejsca. Drugim rodzajem drzwi inwentarskich są drzwi przesuwne. Takie drzwi rozsuwają się na boki lub do góry. Korzystając z tego typu drzwi można zaoszczędzić naprawdę sporo miejsca przy wejściu do obory. Dodatkowo drzwi przesuwne są często sterowane automatycznie, a więc są zasilane prądem elektrycznym. Wtedy wytrzymałe drzwi inwentarskie producent otwierane są za pomocą specjalnego pilota, co jest bardzo wygodne. W drzwiach inwentarskich raczej nie montuje się dodatkowych szyb (przeszklenia), ponieważ byłoby to niebezpieczne w trakcie wychodzenia zwierząt na pastwisko (na zewnątrz budynku). Drzwi inwentarskie nie powinny znajdować się na podwyższeniu – chodzi o to, by nie montowano stopnia przy drzwiach inwentarskich, bo to też może doprowadzić do urazów kończyn zwierząt gospodarskich. Drzwi inwentarskie jak najbardziej mogą być zabezpieczone przeciwpożarowe.

Korzysta się tu z różnych systemów przeciwpożarowych np. z czujników dymu i innych. Oprócz tego warto postawić na takie drzwi inwentarskie, które będą ocieplane wewnątrz. W drzwiach inwentarskich stosuje się różne materiały do izolacji termicznej i akustycznej. Jedną z możliwości jest izolacja pianką poliuretanową. Wtedy drzwi składają się z 3 warstw – warstwy zewnętrznej, warstwy izolacyjnej z pianki PUR oraz warstwy wewnętrznej.