Dostępne kosze na psie odchody

Trawniki i skwery w miejscach publicznych są  ogólnie dostępne dla wszystkich mieszkańców, zatem muszą być utrzymane w czystości. Jeżeli chodzi o śmieci, to robią to służby porządkowe, a w przypadku psich odchodów, to robią to ich właściciele.

Gdzie znajdziemy pojemniki na psie odchody?

kosze na psie odchody producentWiele osób uwielbia zwierzęta  je posiada w domu, ale to wymaga spełniania pewnych obowiązków. Psy w odróżnieniu od kotów załatwiają swoje potrzeby fizjologiczne na polu, a nie w kuwecie, zatem istnieje konieczność sprzątania po nich. Po kocie sprzątamy w kuwecie, a po psie na spacerze. W mieście znajdziemy kosze na psie odchody producent dostarcza je w kilku modelach, które sprawdzają się najlepiej. Przede wszystkim są one właściwie oznakowane, dzięki czemu mieszkańcy nie pomylą ich ze zwykłymi koszami na śmieci. Ma to istotne znaczenie w przy segregowaniu odpadów, ponieważ psie odchody są wywożone w innym transporcie niż śmieci. Przeważnie pojemniki na psie odchody są pomarańczowe, zielone lub całe srebrne. Na frontowej stronie mają obrazem psa i informację, że tu można wrzucać jego odchody. Wiele modeli jest wyposażonych w specjalne podajniki z jednorazowymi rękawiczkami i łopatkę, ale mogą to być także torebki papierowe. Dzięki temu każdy właściciel posprząta po swoim pupilu szybko i higienicznie, bez brudzenia rąk. W przestrzeni publicznej znajdują się nawet kosze połączone z dystrybutorem wody, gdzie można od razu umyć ręce. Takie kosze znajdziemy przeważnie w parkach i na osiedlach.

Odbiorcą takich koszy na psie odchody są przede wszystkim władze miast, ponieważ to one odpowiadają za utrzymanie czystości w przestrzeni publicznej. Do właścicieli psów należy sprzątanie po swoich zwierzętach i wrzucanie odpadów do specjalnych pojemników.