Dom szkieletowy – zalety

Dom drewniane to dzisiaj występujące pod inną nazwą domy szkieletowe. Jak sama nazwa wskazuje dom szkieletowy to dom, gdzie najpierw wykonuje się cały szkielet, a dopiero później robi się go dalej.

Dom szkieletowy – gdzie są popularne?

Dom szkieletowyDomy szkieletowe są szczególnie popularne w Stanach Zjednoczonych Ameryki, jednak coraz większa rzesza zwolenników znajduje się i u nas. Domy prefabrykowane (bo tak je też można nazwać) to domy, które już są po części złożone i wystarczy wszystko tylko dobrze poskręcać. W Ameryce, w miejscach narażonych na huragany stawianie takich domów nie jest przjawem rozsądku, to jest pewne, jednak domy szkieletowe są na tyle tanie, że w Ameryce nikt nie myśli o budowie czegoś innego. Co jest też ciekawe, to w Ameryce takie pojęcie jak domy pasywne niemal nie istnieje. Ludzi tam stać i na ogrzewanie i na opłaty. W końcu i waluta jest mocniejsza i same pensje (jeżeli tylko się pracuje) są większe. Jednak ich rynek nie jest też idealny. Ale my nie o tym. Ludzie tam maja jednak całkiem inne podejście do wszystkiego. Dajmy na przykład takie domy w Solcu – ludzie budują, wymyślają kombinują, ale dom jest na pokolenia. Cegłą, pustak itp. To są materiały, które wytrzymają wiele lat. Tym bardziej, jeżeli są to domy pasywne. A w Ameryce jednak dom ma być wybudowany i wytrzymać do śmierci właściciela. Jeżeli jednak nie wytrzyma, to pójdzie zgłosi do sądu, że nie było nigdzie napisane, że może się rozpaść, wygra pieniądze na nową budowę i tak w kółko.

Społeczeństwo w tamtym kraju jest dość specyficzne, jednak to nie znaczy, że na dobre. A domy prefabrykowane powinny być stawiane tylko w miejscach, gdzie natura jest spokojna.

Więcej o domach szkieletowych można znaleźć na: http://domyidomki.com