Dokumenty potrzebne do wynajęcia samochodu

W jaki sposób skorzystać z oferty wypożyczalni samochodowej? Jakie dokumenty trzeba mieć ze sobą, żeby wypożyczyć samochód? Formalności w większości wypożyczalni aut są naprawdę minimalne. Jeśli chodzi o dokumenty to zawsze potrzebny jest dowód osobisty lub paszport oraz prawo jazdy. Trzeba udokumentować, że jest się pełnoletnim i ma się wymagane uprawnienia.

Pierwsze wynajęcie samochodu trwa najdłużej

wynajem samochodów osobowych łódźJeśli chcemy skorzystać z usług wypożyczalni aut to musimy liczyć się z tym, że formalności potrwają chwilę dłużej tylko za pierwszym razem. Potem będzie już o wiele łatwiej, bo nasze dane będą już wpisane do bazy klientów. Wybierając się do wypożyczalni trzeba zabrać ze sobą podstawowy dokument tożsamości oraz dokument uprawniający nas do prowadzenia samochodów odpowiedniej kategorii. Przy pierwszej wizycie nasze dane zostaną wprowadzone do programu, w którym wystawiane są dokumenty potwierdzające wynajęcie samochodu. Praktycznie każda firma oferująca wynajem samochodów osobowych Łódź działa dokładnie w taki sam sposób. Przy czym każdy klient zawsze jest pytany o zgodę na wprowadzenie i zapisanie swoich danych w komputerowej pamięci. Można takiej zgody nie wyrazić, ale wtedy przy każdym wypożyczeniu samochodu będziemy musieli czekać na wypełnienie wszystkich dokumentów. Jeśli zgodzimy się zapisać nasze dane to kolejne wypożyczenie samochodu potrwa najwyżej kilka minut. Natomiast formalności za pierwszym razem mogą potrwać około pół godziny.

Decydując się na wynajęcie auta odwiedzamy wybraną wypożyczalnię i okazujemy niezbędne dokumenty. Pracownik wypożyczalni spisuje wszystkie nasze dane i przygotowuje odpowiednie dokumenty i potwierdzenia. Jeśli zgodzimy się na zapisanie naszych danych w bazie to każde kolejne wypożyczenie potrwa dosłownie chwilę.