Docieplenie bloku w Lublinie

Stare bloki często nie były dobrze budowane. Akustyka była w nich beznadziejna, bardzo było słychać wszystko co się dzieje za ścianą. Windy się zacinały, a klatki schodowe były tak wąskie, że dwie osoby miały problem żeby się ze sobą minąć. Również ocieplenie nie było najlepsze.

Docieplanie bloku przy użyciu styropianu

docieplenia LublinTrzeba było mocno odkręcać grzejniki, żeby w pomieszczeniu było ciepło. Z czasem wymieniali drzwi i okna na lepsze, nowsze, bardziej szczelne. To jednak nie załatwia sprawy izolacji. Niezbędne są docieplenia lublin. Jak one przebiegają, co dają? Chodzi o to by do bloków dodac kolejną warstwę ocieplenia, przez co poprawi się izolacja i komfort cieplny mieszkańców bloku. Zmniejszą się znacząco koszta ogrzewania. Najczęściej do tego wykorzystywany jest styropian, ponieważ tego materiału użyto do pierwotnej izolacji. Prace przebiegają bardzo podobnie jak przy pierwszym ociepleniu, to znaczy po przyklejeniu styropianu do ścian trzeba całość zatynkować i pomalować. Najpierw jednak warto sprawdzić w jakim stanie jest elewacja. Można na przykład dokonać pomiarów termowizyjnych, pozwalających na wykrycie mostków cieplnych. Tam wtedy potrzebna będzie lepsza izolacja, bo tamtędy ciepło ucieka z budynku. Dokonuje się także odkrywek, to znaczy sprawdza się obecny stan izolacji. Czy nie uległa ona uszkodzeniu, czy warstwa się nie zmniejszyła na przykład poprzez utlenianie się. Prace dociepleniowe wykonuje się na suchym i gładkim podłożu, mokre będzie źle wiązało.

Jeśli na elewacji są grzyby czy pleśń to najpierw trzeba się ich pozbyć. Podobnie to wygląda jak są jakieś pęknięcia w budynku, je również trzeba zasklepić. Potem trzeba czekac na ładną pogodę, bez deszczu i mrozu, tak by móc przykleić styropian jako docieplenie bloku.