Czym jest konopia autoflowering?

Nasiona marihuany automaty nazywane są również nasionami konopi autoflowering. Jak łatwo się domyślić kwitną one w warunkach optymalnych bez większej ingerencji człowieka. Nie musimy więc dostarczać im odpowiedniej ilości światła w ciągu doby. Potrafią one wykorzystać większą ilość godzin światła przyspieszając tym samym cykl życia rośliny.

Zalety automatycznie kwitnących nasion konopii

nasiona marihuany automatyJeśli chodzi o nasiona marihuany automaty stały się niezwykle popularne ostatnimi czasy. Ich ogromnym plusem jest możliwość dwukrotnych zbiorów w czasie wzrostu tradycyjnych odmian. Jeśli decydujemy się na zakup tego typu nasion warto wziąć pod uwagę, że nie różnią się one właściwie niczym od tradycyjnych odmian. Dopiero kiedy roślina wejdzie w fazę wzrostu możemy określić czy rzeczywiście mamy do czynienia z odmianą autoflowering. Odpowiednie oświetlenie sprawia, że pełna dojrzałość rośliny może potrwać zaledwie 10 tygodni. Zdecydowanie są one polecane osobom początkującym, które dopiero decydują się na kolekcjonowanie nasion konopi. Liczne mieszanki genów sprawiają, że właściwie każda klasyczna odmiana nasion posiada swój odpowiednik w automacie. Liczne ulepszenia sprawiają, że producenci nasion konopi przedstawiają coraz to nowsze szczepy oraz odmiany roślin. Ich zaletą może być również kompaktowy rozmiar, który pozwala na zmieszczenie ich praktycznie wszędzie. Nadają się one zarówno do hodowli indoor jak i outdoor. Wśród najbardziej popularnych nasion automatów wyróżnić z pewnością możemy royal gorilla automatic, której pełny rozwój zajmuje zaledwie 8 tygodni od momentu wykiełkowania.

Miłośników nasion konopi zdecydowanie nie brakuje. Wśród nich znajdą się z pewnością osoby, które po raz pierwszy stawiają swoje kroki w tym świecie. Na sam początek nasiona automaty z pewnością będą dla nich odpowiednie, gdyż nie wymagają tak dużej ingerencji w ich prawidłowy wzrost.