Czy Polacy znają języki obce czyli nauka angielskiego

Przeprowadzone w ostatnim czasie badania pokazują, iż coraz większa liczą polaków pochwalić się może znajomością przynajmniej jednego języka obcego.

Nauka angielskiego w Bydgoszczy traci na popularności

nauka angielskiegoSzkoły językowe również przyznają, iż angielski przez skype jest coraz częściej wypierana jest przez naukę francuskiego, hiszpańskiego czy rosyjskiego – języków, które są kolejnymi po języku angielskim najczęściej poszukiwanymi na rynku pracy. Jak pokazują badania, język angielski zna już ponad połowa z nas i to w stopniu komunikatywnym (w mowie i piśmie), spora część osób przyznaje również, że jest na etapie nauki języka i nie skończy jej dopóki poziomu komunikatywnego nie osiągnie. Badania pokazują także, iż coraz więcej polaków zna więcej niż tylko jeden język obcy. Rynek pracy zmusza nas do ciągłego rozwijania swoich umiejętności oraz zdobywania nowych kwalifikacji – języki obce są wówczas dobrym pomysłem. Wielu polaków zna zależność pomiędzy znajomością języków obcych a np łatwością w znalezieniu nowego zatrudnienia czy też wysokością wynagrodzenia na jakie mogą liczyć nie dziwi zatem fakt, że coraz więcej w naukę języków inwestujemy. Nacisk na naukę języków obcych kładziony jest już od samego początku edukacji,a nawet wcześniej bo już w przedszkolach coraz częściej prowadzone są zajęcia z języka obcego – to oraz wymagania rynku są głównymi powodami dla których coraz lepiej znamy języki obce.

Sporym ułatwieniem dla wszystkich chcących nauczyć się języka jest również coraz większa liczba placówek oferujących usługę nauki języka i jak pokazują badania Polacy chętnie z nich korzystają, mając pełną świadomość, iż kurs językowy to inwestycja która może szybko się zwrócić.