Czego użyć by dziecko zasnęło?

Pierwsze dni i tygodnie życia dziecka to bardzo szczególny czas w życiu każdej mamy i każdego taty.Obserwowanie pociechy, jak śpi, je, śmieje się i poznaje świat to niezapomniane i piękne uczucie dla rodziców. Często radość z narodzin dziecka zostaje przytłumiona problemami ze snem maluszka. Jak sobie z tym radzić?

Idealny sposób na sen dla niemowlaka

otulacz niemowlęcyProblemy związane z zaśnięciem, jak i samym snem naszego szkraba spędzają sen z powiek rodzicom.Jak wówczas sobie radzić? Z pomocą zatroskanym rodzicom przychodzi wspaniały wynalazek, jakim jest otulacz niemowlęcy. Otulacz do spania sprawi, że usypianie naszego kochanego maluszka stanie się łatwe, szybkie, a nade wszystko przyjemne. Co ważne dziecko śpi dłużej i rzadziej się wybudza.Ze stosowania tego przedmiotu ucieszą się zarówno rodzice, jak i nasza pociecha.Jaki zatem otulacz wybrać? Wybierając odpowiedni otulacz dla niemowlęcia powinniśmy kierować się wyłącznie kwestią bezpieczeństwa naszego dziecka.Bardzo istotną kwestią jest zastosowany material do produkcji takiego otulacza. Powinien on być wykonany z lekkichi przewiewnych tkanin.Najlepiej byłoby, gdyby był wykonany z naturalnych włókien, ponieważ maluszek nie powinien się przegrzewać.Świetnie nadają się też otulacze muślinowe. Są duże, co ułatwia owijanie dziecka, naturalna i oddychająca tkanina zapobiega przegrzewaniu się dziecka, a im częściej go pierzemy, tym staje się bardziej miękki. Może być także stosowany jako kocyk.Najlepiej wybierać takie modele które rosną razem z dzieckiem, czyli takie,które można używać do końca otulania, czyli do czasu aż nasz skarb skończy trzy miesiące.

Korzystajmy jak najbardziej z dobrodziejstw , jakie daje nam otulacz, ale pamiętajmy aby go odpowiednio używać. Dziecko należy otulać z umiarem. Najlepiej tylko wtedy , gdy dziecko jest rozdrażnione i nie możemy go uspokoić lub nie może zasnąć.Nie owijajmy dziecka zbyt ciasno aby nie miało problemów z krążeniem, czy oddychaniem lub napięciem mięśniowym.