Coraz bardziej popularne kursy zawodowe

Nie wiem dlaczego w naszym kraju przyjęło się, że po szkole średniej trzeba iść na studia. Większość rodziców dzieci uważa, że zdobycie tytułu wyższego otwiera szerokie drzwi do kariery zawodowej.

Kursy zawodowe i nauka zawodu

kursy zawodoweTymczasem w dzisiejszych czasach rynek pracy jest okrutny i często zatrudnia się osoby po samym technikum czy szkole zawodowej, gdzie zostali oni przygotowani głównie do wykonywania danego zawodu albo taką, która ukończyła jakieś kursy zawodowe. Dlaczego tak jest? Odpowiedź jest dosyć prosta bowiem na studiach, jest tak szeroki zakres nauki, że często wiedza wpajana jest częściowo gdyż na dokładne omówienie tematu nie ma czasu. Tak samo jest z zajęciami praktycznymi, często one prowadzone są pobieżnie, szybko i krótko byle by „zrealizować” materiał, zrobić zaliczenie i dalej. W efekcie osoby na studiach często mają mniej wiedzy niż te co wybrały szkoły policealne, które obecnie przechodzą swój rozkwit. Wciąż wprowadza się nowe kierunki nauczania, technik masażysta, technik farmacji, BHP, informatyk i wiele wiele innych. Szkoły dla dorosłych w Warszawie cieszą się ogromnym zainteresowaniem, w związku z tym powstaje ich coraz więcej, gdyż jest na nie coraz większe zapotrzebowanie. Dużo na tym tracą uczelnie wyższe gdyż grono studentów wybiera właśnie takie, prostsze i bardziej konkretne rozwiązania. Jednak nie oznacza to, że uniwersytety straciły całkowicie zainteresowanie młodych ludzi.

W wielu oczach bowiem są one wciąż renomą dla wielu pracodawców, a ponadto niektórych zawodów jak na przykład lekarz czy chirurg nie można wykonywać nie kończąc studiów na tym kierunku.

Kursy zawodowe oferuje Akademia Zdrowia