Ciekawe obrączki ślubne

Dzień ślubu to jeden z najważniejszych momentów w życiu wielu ludzi. Symbolem zawarcia małżeństwa są obrączki, ubierane sobie wzajemnie przez parę młodą. Jakie obrączki wybrać, aby były oryginalne i wyjątkowe? Poniżej postaram się przedstawić kilka ciekawych pomysłów.

Wyjątkowe obrączki ślubne

oryginalne obrączkiPopularnym zjawiskiem w ostatnim czasie jest zakup jedynych w swoim rodzaju obrączek ślubnych. Często mają wyglądać one inaczej niż klasyczne, złote obrączki, na przykład niektórzy decydują się na obrączki drewniane, wolframowe lub tytanowe. Wyróżniają się one swoim kolorem i strukturą, a dodatkowo – są dużo tańsze od obrączek złotych. Drewna można użyć też jako dodatku do srebra, co wygląga niebanalnie i stwarza wiele możliwości – na drewnie można wypaić bądź wygrawerować na przykłąd inicjały pary młodej. Ciekawym pomysłem na oryginalne obrączki jest wykonanie ich na zamówienie u złotnika czy jubilera. Tam możemy dać ponieść się fantazji i wprowadzić w życiu zwój własny pomysł na tę wyjątkową biżuterię. W końcu obrączki mamy nosić do końca życie, więc warto sprawić, aby były takie, jakie sobie wymarzyliśmy. Niekiedy pary decydują się na wygrawerowanie własnoręcznych podpisów w środku obrączki, dodanie jakiegoś rysunku bądź daty ślubu. Jest to sposób, aby uczynić tę biżuterię bardzo indywidualną i osobistą. Dzięki takim oryginalnym obrączkom każda para, która decyduje się stanąć na ślubnym kobiercu, poczuje ze sobą jeszcze większą więź i miłość, której symbolem są właśnie te wyjątkowe pierścienie. 

Obrączka ślubna to znak uczucia, które łączy dwoje ludzi. Ważne jest, aby była ona odpowiednio dopasowana do charakterów partnerów. Spersonalizowane obrączki będą dodatkowo wzbudzać sentyment i wspomnienia tamtego pięknego dnia, kiedy dwoje zakochanych powiedziało sobie sakramentalne tak.