Buty do profesjonalnego biegania

Uprawianie sportu na pewnym poziomie wiąże się z tym, że musimy zacząć inwestować w sprzęt. O ile współzawodnictwo na poziomie amatorskim nie wymaga od nas zakupu profesjonalnego sprzętu, to im wyższej klasy zawody, tym większą różnicę zacznie robić sprzęt, w którym startujemy. Doskonałym przykładem jest bieganie na krótkich dystansach.

Obuwie do biegania z kolcami

kolce biegoweBiegi krótkodystansowe to tak zwane sprinty, które się odbywają zazwyczaj na stadionach lekkoatletycznych. Zawodnicy startują z bloków startowych i biegną po tartanie. Tartan jest bardzo przyczepną powierzchnią, niemniej jednak jeśli nie posiadamy odpowiedniego obuwia, to przy szybkim starcie możemy się delikatnie pośliznąć, co sprawi że stracimy cenne ułamki sekund już na starcie. Właśnie dlatego profesjonalni sprinterzy biegają w tak zwanych kolcach. Kolce biegowe to specjalne obuwie, które bardzo dobrze przylega do stopy i jest wyposażone w specjalne metalowe wypustki, które wbijają się w podłoże, dzięki temu mamy bardzo dobrą przyczepność. Biegnąc w takich butach nie musimy się martwić o żadne uślizgi. Jak już wcześniej wspominałem takie obuwie jest bardzo obcisłe, co zapewnia nam bardzo dobrą aerodynamikę stóp, ale musimy pamiętać o tym, aby dobrze dobrać rozmiar, ponieważ tylko wtedy będziemy czuć się komfortowo podczas biegu. Pomimo metalowych elementów takie buty są bardzo lekkie. Całkiem śmiało można stwierdzić, że takiego obuwia praktycznie nie czuć na stopach podczas biegu.

Zakupu wyżej opisanego obuwia służącego do biegania możemy dokonać zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i za pośrednictwem internetu. Ciężko jest określić cenę takiego obuwia, ponieważ możemy je nabyć już za kwotę w granicach kilkuset złotych, ale też znajdziemy takie, które kosztują ponad tysiąc.