Budowa elewacji z cegły

Dostępne materiały budowlane ze względu na ich bardzo dużą liczbę dają możliwość tworzenia licznych, zróżnicowanych pod względem stylistyki rozwiązań. Jednym z nich jest estetyka oparta na wciąż modnej mimo upływu lat cegle. Jest ona wykorzystywana do budowy i okładania murów zewnętrznych jak i wewnętrznych.

Wciąż bardzo pożądane motywy cegły

cegła elewacyjnaCegła jest materiałem ponadczasowym dającym poczucie ciepła, tworzącym niepowtarzalny klimat. Jest ona bardzo chętnie wykorzystywana w ostatnich latach gdyż przeżywa ogromny renesans. Zainteresowanie cegłą urosło do ogromnych rozmiarów dzięki pojawieniu się płytek ciętych ze starych cegieł rozbiórkowych. Są one dostępne w bardzo wielu kolorach i fakturach. Znajdują one przede wszystkim zastosowanie do wykończenia ścian wewnętrznych wprowadzając do pomieszczenia element tajemnicy. Jest również dostępna cegła elewacyjna pełna. Dostawcy oferują setki typów i modeli cegieł elewacyjnych zarówno w postaci płytek jak i cegieł całych. Można je układać na murze z zastosowaniem fugi oraz bez niej. Bardzo ciekawe są cegły podłużne, cieńsze ni tradycyjne. Posiadają one nieregularny kształt i wymagają bardzo cienkiej warstwy fugi. Cegła jest materiałem bardzo odpornym na oddziaływanie warunków klimatycznych i innych czynników. Podobne warunki odpornościowe posiada cegła elastyczna, która doskonale imituje cegłę naturalną. Jest ona produkowana w postaci pasów wykonywanych z żywicy akrylowej z dodatkiem piasku akrylowego oraz włókna szklanego. Jest to bez wątpienia rozwiązanie bardzo ciekawe.

Na rynku jest dostępnych bardzo wiele cegieł elewacyjnych w wielu postaciach. Są to produkty zarówno krajowe jak i pochodzące z importu. Dzięki ogromnej różnorodności można wykonać obiekt odnoszący się do dowolnego stylu architektonicznego.