Betonowa waga samochodowa – cechy

Jak wiadomo, wagi samochodowe mogą być zbudowane z różnego rodzaju tworzywa. Jednym z nich jest beton. Są też wagi samochodowe wykonane ze stali czy z połączenia obu materiałów, a więc stalowo-betonowe.

Waga samochodowa jest przytwierdzona na stałe

waga samochodowaDziś jednak skupimy się na tych wyłącznie wykonanych z betonu. Jakie są ich cechy? Na początek warto zaznaczyć, że wagi betonowe wcale nie muszą być trwalsze niż te ze stali. Taka waga, niezależnie od tego czy mamy na myśli wagi najazdowe czy zagłębione, nie wymagają żadnych budowlanych pozwoleń nim się je osadzi. Być może istnieją też takie, które tego wymagają. Nie ma jednak znaczenia czy taka waga jest przeznaczona jedynie do tymczasowego użytku i nie jest na stałe przytwierdzona do gruntu, czy też waga samochodowa jest wagą przytwierdzoną na stałe. Istnieją bowiem te przytwierdzone, na które też nie trzeba pozwolenia. Oczywiście, taka waga musi być solidnie osadzona, niezależnie od tego, jakiego jest rodzaju. Tylko w taki sposób można bowiem liczyć na dokładny pomiar. Montaż zajmuje maksymalnie dwa dni, zależnie od tego, jakie wagi samochodowe się instaluje. Znaczenie ma zarówno osadzenie w gruncie (czy są to wagi najazdowe czy zagłębione), jak i czas, na jaki mają być w danym miejscu. Wagi platformowe to powszechnie używane urządzenia, jednak pod tym pojęciem przeważnie kryją się wagi ze stali. Betonowe jednak także mogą mieć kształt platformy wyniesionej ponad grunt. Jeśli chodzi o nośność to mogą mieć do sześćdziesięciu ton, natomiast udźwig do stu ton. Pozwalają więc na zważenie naprawdę ciężkich pojazdów.

Stosuje się je w różnych miejscach. Są one prefabrykowane przeważnie, wykonane z certyfikowanych materiałów. Przynajmniej należy zadbać, ażeby tak było. Wyposażone są w różną ilość czujników w zależności od tego, jakie mają rozmiary. Jest ich w każdym razie kilka.