Audiowizualna strona domowej sali kinowej

Niedawno wpadłem na dość niestandardowy pomysł. Wymyśliłem, że stworze u siebie w piwnicy domową salę kinową. Według mnie był to świetny pomysł, co potwierdza zadowolenie mojej rodziny. Co dziwne, koszty związane z przygotowaniem takiego miejsca nie były tak bardzo wysokie. Myślę, że jesteś w stanie zrealizować to u siebie, przy pomocy kilku narzędzi z warsztatu.

Domowa sala kinowa od strony audiowizualnej

instalacje audiowizualneSfera audiowizualna w kinach to absolutna podstawa. Po to się korzysta z kin, aby cieszyć się urokami dobrej grafiki połączonej z przestrzennym nagłośnieniem. Instalacje audiowizualne wymagają odpowiedniego przygotowania podłoża. Należy przygotować pomieszczenie, tak, aby nie powstało w nim echo. Najlepiej wygłuszyć ścianę naprzeciwko głównych głośników. Robi się to po to, by najmocniejszy strumień fal dźwiękowych nie odbijał się od pustej ściany. Następnie trzeba tak zamontować głośniki, by były około pół metra powyżej siedzącej osoby. Montaż głośników w podłodze też jest świetnym rozwiązaniem. Rozmieszczenie ich w taki sposób gwarantuje odczucie, że dźwięk wypełnia całą salę. Rzutnik wyświetlający obraz trzeba przymocować na suficie, około trzy, cztery metry od ekranu. Nowoczesne rzutniki dają obraz na tyle szerokokątny, że ta odległość w zupełności wystarczy. Dzięki takiemu montowaniu unikamy rzucania cienia przez przechodzące osoby lub przypadkowo postawione przedmioty. Obecnie rzutniki oferują także wyświetlanie obrazu interakcyjnego, czyli pozornie „dotykowego“. Będzie to stanowić świetną zabawę dla użytkowników sali kinowej.

Jeżeli posiadasz warsztat i dwie wolne soboty, to jesteś w stanie samodzielnie przygotować takie pomieszczenie. Polecam to każdemu fanowi kinematografii. Nie musi to być piwnica, może być każde średnie pomieszczenie w domu. Czasami wystarczy przestawić szafę, aby stworzyć idealną do tego przestrzeń.