Atuty sprzętu pakującego produkty

Chęć przyspieszenia produkcji zmusiła właścicieli fabryk oraz hurtowni do sięgnięcie po różne innowacyjne sposoby zwiększające efektywność pracy ich zakładów. Wielu z nich zauważyło, że dobrym sposobem na skrócenie czasu jest oszczędzenie go na pakowaniu robiąc to za pomocą maszyn. Dlatego większość zakładów wyposażyła się w maszyny zgrzewające folie pakunkową.

Zalety tuneli do pakowania w folię

tunel do pakowania w folię termokurczliwąKorzyści płynących z zakupu do swojego zakładu przemysłowego lub hurtowni maszyny do pakowania w folie jest wiele. Jak już wcześniej wspomniałem przyspiesza to znacznie proces pakowania. Średniej klasy tunel do pakowania w folię termokurczliwą pracuje z wydajnością około 10 metrów folii na minutę. Znaczy to, że taki tunel może zapakować w ciągu jednej minuty produkt na którego pakunek potrzeba 10 metrów bieżących folii. Jest dobrym rozwiązaniem dla każdego przedsiębiorcy prowadzącego swoją działalność w branży w której wymaga się pakowania produktu, np. dla producentów napoi i soków. Za pomocą takiego tunelu możemy pakować jeden lub kilka produktów jednocześnie. Urządzenie jest bardzo oszczędne, ilość materiału pakunkowego będąca odpadami powstałymi przy jego pracy jest niewielka. Kupując je oszczędzamy również na tym, że niepotrzebna jest nam już tak dużo osób zajmujących się pakowaniem, ponieważ maszyna ta będąc obsługiwana przez jedna osobę wykonuje pracę trzech zwykłych pracowników robiących to ręcznie. Silny nadmuch i grzałki zamontowane w tunelu gwarantują nam idealny efekt obkurczenia. 

Wraz z rozwojem przemysłu, dokonywana jest jego automatyzacja. Tunele do pakowania są jednym z elementów całej układanki. Profesjonalny sposób pakowania jest zwieńczeniem całego procesu produkcji. Kosz jednego takie tunelu to od trzech do ośmiu tysięcy złotych. Cała kwota nawet w średnio prosperującej firmie zwraca się w około pół roku.